Aktuální provozní informace

bagr

Přerov 21. prosince 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 21.12.2021 v části ulice Budovatelů v Přerově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 21.12.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Budovatelů v Přerově v době od 13:30 do 16:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s havárií vodovodu. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 16. prosince 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 16.12.2021 v části obce Buk

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 16.12.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Buk v době od 8:00 do 15:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Oprava AZC vodovodu v obci Buk – 1.etapa“, kde budou realizovány práce související s výstavbou nového vodovodu. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu a z mobilní cisterny, která bude přistavena u domu č.p.60. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 15. prosince 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 15.12.2021 v části obce Buk a v celé obci Radvanice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 15.12.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Buk a v celé obci Radvanice v době od 8:00 do 15:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Oprava AZC vodovodu v obci Buk – 1.etapa“, kde budou realizovány propoje na přiváděcím řadu z VDJ Buk do obcí Buk a Radvanice. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu a z pojízdné cisterny DAF. V obci Radvanice budou přistaveny malé cisterny u firem RETIX a ANDĚL. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 14. prosince 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 14.12.2021 v části obce Majetín

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 14.12.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Majetín v době od 10:00 do 11:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s havárií na vodovodu. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu odstávky bude u ZŠ Majetín přistavena malá cisterna s pitnou vodou. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 2. prosince 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 2.12.2021 v části obce Buk

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 2.12.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Buk v době od 9:00 do 10:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby vodovodu v obci Buk, kde budou realizovány práce související s výstavbou nového vodovodu. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 25. listopadu 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 25.11.2021 v části obce Buk

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 25.11.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Buk v době od 8:00 do 14:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Oprava AZC vodovodu v obci Buk – 1.etapa“, kde budou realizovány práce související s výstavbou nového vodovodu. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu a z mobilní cisterny, která bude přistavena u domu č.p.22. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 24. listopadu 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 24.11.2021 v části obce Buk

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 24.11.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Buk v době od 8:00 do 12:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Oprava AZC vodovodu v obci Buk – 1.etapa“, kde budou realizovány práce související s výstavbou nového vodovodu. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu a z mobilní cisterny, která bude přistavena u bytového domu č.p.121. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 20. listopadu 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 20.11.2021 v části ulice Trávník a Budovatelů v Přerově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 20.11.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Trávník a Budovatelů v Přerově v době od 6:00 do 8:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s mimořádnou údržbou vodovodu. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19. listopadu 2021

Oznámení přerušení dodávky vody Kojetín ul. Čsl. legií

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 19.11.2021 bude přerušena dodávka vody v městě Kojetín v části ulice Čsl. legií z důvodu havárie vodovodu. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 12:00 až 14:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Pověření pracovníci provozu vodovodů budou informovat obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro bezpečný provoz vodovodů. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 18. listopadu 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody v obci Lobodice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 18.11.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Lobodice, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Stavební úpravy vodovodu Lobodice“, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením vodovodního řadu a s provedením dočasných opatření pro zásobení obyvatel po dobu realizace stavebních prací. Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 14:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky, současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z cisterny, která bude umístěna v Lobodicích, před domem č.p.219. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 9. listopadu 2021

Oznámení o preventivním odkalování přívodního řadu z vodojemu 2x 800 m3 v Lipníku nad Bečvou po čerpací stanici v Oseku nad Bečvou

Oznamujeme Vám, že dne 9.11. 2021 od 20,00 hodin do 10.11.2021 do 18,00 hodin proběhne preventivní odkalování vodovodního přivaděče z vodojemu 2x 800 m3 v Lipníku nad Bečvou po čerpací stanici v Oseku nad Bečvou. Tyto vodárenské práce budou plynule navazovat na III. etapu odkalování přivaděče a jsou připraveny tak, aby dopad na zásobení odběratelů vodou byl minimalizován. V souvislosti s těmito pracemi může dojít ke krátkodobému přerušení dodávky vody, k poklesům tlaku ve vodovodech, vodovodních přípojkách i ve vnitřních domovních rozvodech, nebo ke zhoršení fyzikálních vlastností pitné vody (zbarvení) a pokud tyto v krátké době neodezní je nutno tuto závadu nahlásit na Centrální vodárenský dispečink VaK Přerov, a.s. telefon 800 167 427 a nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů. Doporučujeme odběratelům, aby se na tento den dostatečně předzásobili vodou. Současně se omlouváme odběratelům za způsobené potíže v zásobování a děkujeme za pochopení nutných opatření při provádění preventivního odkalování vodovodního přivaděče.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 8. listopadu 2021

Oznámení o preventivním odkalování vodovodního přivaděče z Hranic od ČS Drahotuše pod CTP po vodojem 2x 800 m3 v Lipníku nad Bečvou

Oznamujeme Vám, že dne 8.11.2021 od 06,00 hodin do 8.11.2021 do 22,00 hodin proběhne preventivní odkalovaní vodovodního přivaděče z Hranic od čerpací stanice Drahotuše pod CTP po vodojem 2x 800 m3 v Lipníku nad Bečvou – III. etapa 2021. Tyto práce budou plynule navazovat na noční odkalování přivaděčů pro město Hranice I. a II. etapy a jsou připraveny tak, aby dopad na zásobení odběratelů byl minimalizován. V souvislosti s těmito pracemi může dojít ke krátkodobému přerušení dodávky vody, k poklesům tlaku ve vodovodech, vodovodních přípojkách i ve vnitřních domovních rozvodech, nebo ke zhoršení fyzikálních vlastností pitné vody (zbarvení) a pokud tyto v krátké době neodezní je nutno tuto závadu nahlásit na Centrální vodárenský dispečink VaK Přerov, a.s. telefon 800 167 427 a nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů. Současně se omlouváme odběratelům za způsobené potíže v zásobování a děkujeme za pochopení nutných opatření při provádění preventivního odkalování vodovodního přivaděče.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 5. listopadu 2021

Oznámení havárie vodovodu v ul. 9. května v Přerově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že 5.11.2021 ve 13:30 byla přerušena dodávka pitné vody v Přerově, v části ulice 9.května, z důvodu havárie na vodovodu. Předpokládaná odstávka bude ukončena 6.11.2021 do 12:00 hodin. Po dobu přerušení dodávky vody je zajištěna provizorní dodávka pitné vody z cisterny, která je umístěna na ulici 9. května. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky pitné vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 5. listopadu 2021

Oznámení krátkodobém přerušení dodávky vody v obci Želatovice dne 5.11.2021

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 5.11.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Želatovice, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Stavební úpravy vodovodu Želatovice“, kde budou realizovány práce související s výstavbou vodovodního řadu a s provedením dočasných opatření pro zásobení obyvatel po dobu realizace stavebních prací. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá od 8:00 do 15:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky, současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z cisterny, která bude umístěny vedle domu č.p.116.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 4. listopadu 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 4.11.2021 v části obce Buk

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 4.11.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Buk v době od 8:00 do 10:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Oprava AZC vodovodu v obci Buk – 1.etapa“, kde budou realizovány práce související s výstavbou nového vodovodu. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 27. října 2021

Oznámení krátkodobém přerušení dodávky vody v obci Lobodice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 27.10.2021 bude přerušena dodávka vody v celé obci Lobodice, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Stavební úpravy vodovodu Lobodice“, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením vodovodního řadu a s provedením dočasných opatření pro zásobení obyvatel po dobu realizace stavebních prací. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá od 8:00 do 12:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky, současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z cisteren, které bude umístěny v Lobodicích, na odstavné ploše před domem č.p.197 a na točně vedle domu č.p.245. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 26. října 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 26.10.2021 v části obce Buk

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 26.10.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Buk v době od 8:00 do 15:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Oprava AZC vodovodu v obci Buk – 1.etapa“, kde budou realizovány práce související s přeložkami nově budovaného vodovodu.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu a z mobilní cisterny, která bude přistavena u požární nádrže. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 21. října 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 21.10.2021 v části obce Buk

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 21.10.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Buk v době od 8:00 do 15:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Oprava AZC vodovodu v obci Buk – 1.etapa“, kde budou realizovány práce související s přeložkami nově budovaného vodovodu. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu a z mobilní cisterny, která bude přistavena u požární nádrže. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 21. října 2021

Oznámení čištění VDJ Pavlovice u Přerova

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 21.10.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v obci Pavlovice u Přerova z důvodu čištění VDJ Pavlovice. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 12:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky, současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka pitné vody z přistavené mobilní cisterny DAF umístěné v Domově Alfreda Skeneho. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodního řadu a z mobilní cisterny.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro údržbu vodárenské sítě. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19. října 2021

Oznámení o krátkodobém přerušení dodávky pitné vody z důvodů havárie na vodovodním řadu PVC DN 80 v obci Vrchoslavice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 19.10.2021 bude přerušena dodávka vody v částí obce Vrchoslavice z důvodu havárie na vodovodním řadu PVC DN 80. Bez dodávky vody bude po dobu odstranění poruchy část obce Vrchoslavice ,viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době od 10:00 do 13:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují v průběhu dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Vrchoslavice. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19. října 2021

Oznámení čištění VDJ Klenovice na Hané

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 19.10.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v obci Klenovice na Hané z důvodu čištění VDJ Klenovice. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 12:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky, současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka pitné vody z přistavené mobilní cisterny umístěné před základní školou v Klenovicích. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v objemu potřebném pro překonání odstávky vody z vodovodního řadu a z mobilní cisterny.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro údržbu vodárenské sítě. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19. října 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 19.10.2021 v části ulice Pod Lesem v Žeravicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 19.10.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Pod Lesem v Žeravicích v době od 8:00 do 10:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „prodloužení vodovodu v lokalitě Pod Lesem“, kde budou realizovány práce související s provedením napojení nově budovaného vodovodu. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 13. října 2021

Oznámení krátkodobém přerušení dodávky vody v části obce Lobodice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 13.10.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Lobodice viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Stavební úpravy vodovodu Lobodice“, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením vodovodního řadu a s provedením dočasných opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá od 8:00 do 12:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky, současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z cisterny, které bude umístěna v Lobodicích, na odstavné ploše před domem č.p.197. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z předmětné cisterny.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 11. října 2021

Oznámení havárie vodovodu v Jateční ul. 882/26 v Přerově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že od 10.10.2021 je přerušena dodávka vody v Přerově v ulici Jateční z důvodu havárie na vodovodu. Předpokládaná odstávka bude ukončena 11.10.2021 do 12:00 hodin. Po dobu přerušení dodávky vody je zajištěna provizorní dodávka pitné vody z cisteren, které jsou umístěny na ulici Jateční.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 6. října 2021

Oznámení o krátkodobém přerušení dodávky pitné vody z důvodů havárie na vodovodním řadu PE DN150 v obci Troubky

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 6.10.2021 bude přerušena dodávka vody v částí obce Troubky z důvodu havárie na vodovodním řadu PE DN150. Bez dodávky vody bude po dobu odstranění poruchy v obci Troubky část ulice Dědina a k Záložně, viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době od 8:00 do 11:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují v průběhu dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Troubky. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 5. října 2021

Oznámení havárie na přiváděcím řadu PVC DN200 v Horní Moštěnici

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 05.10.2021 dojde ke kolísání tlaku ve vodovodní síti z důvodů havárie na přívodním vodovodním řadu v části obce Horní Moštěnice. Po dobu odstranění havárie nedojde k přerušení dodávky pitné vody. Předpokládaná doba odstraňování havárie bude od 8:00 do 14:00 hodin.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s možným kolísáním tlaku ve vodovodní síti a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Horní Moštěnice zásobované z DTP. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 5. října 2021

Oznámení přerušení dodávky pitné vody v obci Jezernice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 5.10.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Jezernice viz přiložená situace. Předmětná odstávka souvisí s realizací stavby vodovodu jejímž investorem je obec Jezernice, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením rozvodného řadu a s provedením napojení nového vodovodního řadu. Přerušení dodávky pitné vody bude v době od 8:00 do 12:00 hodin.

Společnost Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. žádá odběratele, aby si zajistili zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky a současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky pitné vody bude přistavena cisterna s pitnou vodou před č.p. 225, kde si mohou odběratelé zajistit potřebné zásoby vody pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Stanislav Janík


Přerov 4. října 2021

Oznámení krátkodobém přerušení dodávky vody v části obce Lobodice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 4.10.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Lobodice viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Stavební úpravy vodovodu Lobodice“, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením vodovodního řadu a s provedením dočasných opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací.

Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 a 15:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky, současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z cisterny, které bude umístěna na točně v Lobodicích, vedle domu č.p.245. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z předmětné cisterny. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík


Přerov 30. září 2021

Oznámení přerušení dodávky pitné vody v Pavlovicích u Přerova

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 30.09.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Pavlovice u Přerova (viz přiložená situace) z důvodu přeložky vodovodního řadu PVC DN 100 v souvislosti s výstavbou kanalizace v obci. Odstávka bude v době od 8:00 do 12:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu odstávky bude přistavena cisterna před mateřskou školu.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky pitné vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro provedení přeložky vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík


Přerov 29. září 2021

Oznámení omezení dodávky pitné vody v Žeravicích v ulici Lapač

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 29.09.2021 v době od 7:30 do 17:00 dojde k poklesu tlaku ve vodovodní síti v ulici Lapač (viz přiložená situace) z důvodu krátkodobého přerušení dodávky elektřiny pro ATS Žeravice v rámci preventivní údržby zařízení ČEZ Distribuce, a.s.

Ing. Stanislav Janík


Přerov 29. září 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 29.09.2021 v ulicích Hostýnská a Jarní v Přerově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují svým odběratelům, že dne 29.9.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v ulicích Hostýnská a Jarní v době od 8:00 do 12:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Infrastruktura „V Černém “Přerov, kde budou realizovány práce související s provedením napojení nově budovaného vodovodu. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. P

o dobu odstávky bude zajištěna provizorní dodávka pitné vody z cisterny, která bude přistavena v dané lokalitě. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík


Přerov 9. září 2021

Oznámení ke zprovoznění vodovodu DN600 - VDJ Švédské Šance - Přerov

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že v průběhu dnešního dne bude zprovozněn zásobovací řad DN600 z VDJ Švédské Šance do města Přerova.

Pracovníci naši společnosti provádí postupné přepojování vodárenské soustavy, které může způsobit dočasné zakalení pitné vody ve vodovodní síti v městě Přerově. Současně uvádíme, že postupné zprovozňování vodárenského systému bude trvat delší dobu a je řešeno tak, aby byly maximálně eliminovány negativní dopady na odběratele.

Děkujeme našim odběratelům za trpělivost, činíme všechny nezbytné kroky nutné k obnovení původního způsobu zásobování města Přerova.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 21. září 2021

Oznámení o krátkodobém přerušení dodávky pitné vody v části obce Jezernice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 21.09.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Jezernice viz přiložená situace. Předmětná odstávka souvisí s realizací stavby vodovodu jejímž investorem je obec Jezernice, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením rozvodného řadu a s provedením napojení nového vodovodního řadu.
Přerušení dodávky pitné vody bude v době od 8:00 do 12:00 hodin.


Společnost Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. žádá odběratele, aby si zajistili zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky a současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky pitné vody bude přistavena cisterna s pitnou vodou před č.p. 225, kde si mohou odběratelé zajistit potřebné zásoby vody pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript... Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

 • Provoz vodovodů PVH II. zajistí přistavení malé mobilní cisterny před č.p. 225
 • Firma zajišťující napojení na stávající vodovod – Cobler s.r.o, p. Hofman, mobil 720 942 790
 • Pracovník PV zodpovědný za odstávku a uvedení vodovodu zpět do provozu je – mistr PVH II. p. Pelíšek Bohumil, mobil 602 584 339

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 9. září 2021

Oznámení o krátkodobém přerušení dodávky pitné vody v obci Trubky

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 09.09.2021 bude přerušena dodávka vody v částí obce Troubky z důvodu poruchy odbočení na vodovodním řadu PE DN100. Bez dodávky vody bude po dobu odstranění poruchy v obci Troubky část ulice k Za Váhou, Kozlovská a část ulice Příčná viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době mezi 8:00 a 12:00 hodinou.

Pověření pracovníci provozu vodovodů informují v průběhu dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.
Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky, současně uvádíme, že bude zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny, která budou umístěna na předmětné ulici.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Troubky.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu.
Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 7. září 2021

Oznámení havárie na vodovodu DN600 z VDJ Švédské šance do města Přerova

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují svým odběratelům, že dne 7.9.2021 došlo k havárii na vodovodním zásobovacím řadu DN 600 z VDJ Švédské šance do města Přerova. V důsledku toho musí být tento řad odstaven z provozu, aby bylo možné závadu odstranit. Z tohoto důvodu dojde k zásobování pitnou vodou jen z vodojemu Čekyně. Při tomto přepojení může dojít k dočasnému zakalení pitné vody ve vodovodní síti. Toto přepojení by nemělo znamenat omezení dodávky vody do města Přerova. Náhradní zásobování Újezdce je v řešení.

Ing. Miroslav Dundálek
ředitel společnosti


Přerov 27. srpna 2021

Oznámení havárie vodovodu LT DN150 v Přerově, ulice U Tenisu před č.p. 29

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 27.08.2021 je přerušena dodávka vody v Přerově v části ulice U Tenisu z důvodů poruchy na vodovodu LT DN150. Bez dodávky vody budou po dobu odstranění vzniklé poruchy nemovitosti na ulici U Tenisu viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude do 13:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z přistavené mobilní cisterny umístěné v blízkosti nemovitostí č.p. 10. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 26. srpna 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 26.8.2021 v obci Skalička u Hranic

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují vše svým odběratelům, že dne 26.8.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Skalička v době od 8:00 do 13:00 viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „PRODLOUŽENÍ VODOVODU lokalita „Z 3/3 obce Skalička“, jehož investorem je obec Skalička, kde budou realizovány práce související s provedením napojení nově budovaného vodovodu.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu, současně uvádíme, že bude po dobu přerušení dodávky vody zajištěna provizorní dodávka vody z cisterny, která bude přistavena u hasičské zbrojnice. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 25. srpna 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN100 v Přerově ul. Pod Hvězdárnou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 25.08.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově v ulici Pod Hvězdárnou z důvodů opravy poruchy na vodovodu LT DN100. Bez dodávky vody budou po dobu odstranění vzniklé poruchy nemovitosti viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 až 14:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne vhozením lístku do schránek nebo vylepením upozornění na vstupní dveře. Současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z mobilní cisterny, která budu umístěna v předmětné ulici.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti v obci.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 24. srpna 2021

Oznámení havárie na vodovodu PVC DN100 v obci Obědkovice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 24.08.2021 bude přerušena dodávka vody v části obci Obědkovice z důvodů opravy poruchy na vodovodním řadu PVC 100 dle přiložené situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 až 12:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují v průběhu dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Obědkovice. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 18. srpna 2021

Oznámení o změně zásobování obce Rokytnice dne 18.8.2021

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují svým odběratelům, že dne 18.08.2021 dojde ke změně způsobu zásobování obce Rokytnice, který způsobí nižší tlak ve vodovodní síti ve východní části obce. Změna způsobu dodávky vody souvisí s realizací stavby „Čekyně - Brodek u Přerova, náhrada přívodního řadu AC DN 300, úsek 2-4“, kde budou realizovány práce související s odstavením přívodního řadu a s provedením trvalých opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací. Předpokládané snížení tlaku bude po dobu realizace stavebních prací a to od 8:00 do 16:00.

Současně upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se změnou způsobu zásobování východní části obce a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů. S ohledem na nižší tlak ve vodovodní síti bude preventivně přistavena cisterna k budově č.p. 398.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 17. srpna 2021

Oznámení havárie vodovod LT DN80 Lobodice před č.p. 225

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 17.08.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Lobodice viz přiložená situace z důvodu poruchy na vodovodu LT DN80 před č.p. 225 . Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 až 11:00.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 17. srpna 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 17.08.2021 v části obce Želatovice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují vše svým odběratelům, že dne 17.08.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Želatovice dle přiložené situace. Přerušení dodávky bude krátkodobé mezi 8:00 až 11:00 Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „STAVEBNÍ ÚPRAVY VODOVODU ŽELATOVICE“, kde budou realizovány práce související s odstavením rozvodného řadu a s provedením trvalých opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací. Pověření pracovníci informují odběratele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dne 16.8.2021.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu, současně uvádíme, že bude po dobu přerušení dodávky vody zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 17. srpna 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 17.8.2021 část obce Rokytnice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují svým odběratelům, že dne 17.08.2021 bude přerušena dodávka vody v západní části obce Rokytnice viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Čekyně - Brodek u Přerova, náhrada přívodního řadu AC DN 300, úsek 2-4“, kde budou realizovány práce související s odstavením přívodního řadu a s provedením trvalých opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací. Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 16:00.

Současně upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript... Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů. Po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z cisteren přistavených před budovou obecního úřadu a před supermarketem COOP, zde si mohou odběratelé zajistit potřebné zásoby vody pro překonání odstávky.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 16. srpna 2021

Oznámení přerušení dodávky vody v obci Tučín


Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují vše svým odběratelům, že dne 16.08.2021 bude přerušena dodávka vody v celé obci Tučín.
Přerušení dodávky bude krátkodobé mezi 9:00 až 11:00
Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby asfaltové komunikace (investorem je obec Tučín) a odbočení pro stavbu „Tučín – vily Pod Hájem“ (investorem je soukromá osoba).
Obec Tučín informovala o odstávce odběratele v průběhu pátku a víkendu..

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Pracovník PV zodpovědný za odstávku a uvedení vodovodu zpět do provozu je – mistr PVP I. p. Král Lubomír, mobil 732 762 778

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 10. srpna 2021

Oznámení havárie vodovodu PVC DN 100 před domem v Milenově č.p. 64

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 10.08.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Milenov z důvodu poruchy na vodovodním řadu PVC DN100 viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 a 12:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů budou v průběhu dnešního dne informovat obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík


Přerov 10. srpna 2021

Oznámení havárie vodovod PVC DN100 Rokytnice č.p. 50

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 10.08.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Rokytnice z důvodu poruchy na vodovodním řadu PVC DN100 viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 a 12:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů budou v průběhu dnešního dne informovat obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu přívodního vodovodního řadu. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík


Přerov 9. srpna 2021

Oznámení krátkodobém přerušení dodávky vody v části obce Lobodice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 9.8.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Lobodice viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Stavební úpravy vodovodu Lobodice“, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením vodovodního řadu a s provedením dočasných opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 a 14:00.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky, současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z cisterny, které bude umístěna na předmětné ulici u MŠ. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z předmětné cisterny. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti.

Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 6. srpna 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN100 v Přerově, Předmostí ul. Popovická

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 06.08.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově v celé ulici Popovická a v části ulice Hranická z důvodů havárie na vodovodu LT DN100. Bez dodávky vody budou po dobu odstranění vzniklé poruchy nemovitosti v celé ulici Popovická a v části ulice Hranická viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude do 13:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu, současně uvádíme, že bude po dobu přerušení dodávky vody zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny na ulici Popovická.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti v obci. Omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 4. srpna 2021

Oznámení - havárie na vodovodním řadu PVC DN80, Blazice před č.p. 35 a v obci Sovadina

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 04.08.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Blazice a v celé obci Sovadina viz přiložená situace z důvodů opravy havárie na vodovodním řadu PVC DN80. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 a 11:00 hodinou. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují během dnešního dne obyvatele příslušných objektů v blízkosti poruchy o přerušení dodávky vody, ostatní odběratele požádám informovat v místě obvyklým způsobem..

Žádáme odběratele o zajištění si přednostně zásoby vody z vodovodní sítě. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území v dané části města.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 4. srpna 2021

Oznámení o krátkodobém přerušení dodávky pitné vody z důvodů havárie na vodovodním řadu PE DN150 v obci Troubky

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 04.08.2021 bude přerušena dodávka vody v částí obce Troubky z důvodu havárie na vodovodním řadu PE DN150. Bez dodávky vody bude po dobu odstranění poruchy v obci Troubky část ulice k Záložně a to v úseku od křižovatky s ulicí Vrbí po křižovatku s ulicí Pusty viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době od 8:00 do 11:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují v průběhu dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky, současně uvádíme, že bude zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny, která budou umístěna na předmětné ulici.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Troubky. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 4. srpna 2021

Oznámení přerušení dodávky pitné vody v obci Milotice nad Bečvou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 04.08.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Milotice nad Bečvou viz přiložená situace. Předmětná odstávka souvisí s realizací stavby vodovodu jejíž investorem je obec Milotice nad Bečvou, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením rozvodného řadu a s provedením napojení nového vodovodního řadu. Přerušení dodávky pitné vody bude v době od 8:00 do 14:00 hodin.

Společnost Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. žádá odběratele, aby si zajistili zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky a současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky pitné vody bude přistavena cisterna s pitnou vodou před mateřskou školkou, kde si mohou odběratelé zajistit potřebné zásoby vody pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 29. července 2021

Oznámení přerušení dodávky pitné vody v místní části Trnávka

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 29.07.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v místní části Trnávka. Předmětná odstávka souvisí s realizací stavby zkapacitnění vodovodu soukromým investorem, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením rozvodného řadu a s provedením napojení nového vodovodního řadu. Přerušení dodávky pitné vody bude v době od 8:00 do 13:00 hodin.

Společnost Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. žádá odběratele, aby si zajistili zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky a současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky pitné vody bude přistavena cisterna s pitnou vodou před č.p. 43, kde si mohou odběratelé zajistit potřebné zásoby vody pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 28. července 2021

Oznámení o havárii na vodovodním řadu PVC DN100 v obci Brodku u Přerova

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 28.07.2021 bude přerušena dodávka vody v částí městyse Brodek u Přerova z důvodu poruchy na vodovodním řadu PVC DN100. Bez dodávky vody bude po dobu odstranění poruchy v městysu Brodek ulice Smetanova a část ulice Palackého viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době od 8:00 do 10:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují v průběhu dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území městyse. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 27. července 2021

Oznámení havárie na vodovodu PVC DN100, ulice Čechova, Horní Moštěnice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 27.07.2021 bude přerušena dodávka vody z důvodů havárie na vodovodním řadu v části obce Horní Moštěnice. Bez dodávky vody bude po dobu odstranění poruchy část nemovitostí na ulici Čechova a ulice 28. října viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 7:30 a 10:00 hodnou. Pověření pracovníci provozu vodovodů v průběhu dnešního dne informují obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Horní Moštěnice zásobované z DTP.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 23-30. července 2021

INFORMACE O ZVÝŠENÉ ODBĚRU VODY DO AREÁLU FIRMY PRECHEZA - ulice Tovačovská, Přerov

Oznamujeme všem svým odběratelům, že ve dnech 23. až 30.7. 2021 budou probíhat zvýšené odběry vody do areálu firmy Precheza a.s., které mohou mít vliv na snížení tlaku ve vodovodní síti a vnitřních vodovodních rozvodech u jednotlivých odběratelů v předmětné oblasti, ulice Tovačovská v úseku od areálu firmy Prekona po areál firmy elektro Bukáček. Průběh zvýšeného odběru bude podrobně monitorován včetně jeho vyhodnocení, současně uvádíme, že nedojde v průběhu zvýšených odběrů k omezení dodávek vody stávajícím odběratelům v předmětné oblasti.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 22. července 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 22.07.2021 v části obce Želatovice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují vše svým odběratelům, že dne 22.07.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Želatovice dle přiložené situace. Přerušení dodávky bude krátkodobé mezi 8:00 až 10:00 Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „STAVEBNÍ ÚPRAVY VODOVODU ŽELATOVICE“, kde budou realizovány práce související s odstavením rozvodného řadu a s provedením trvalých opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací. Pověření pracovníci informují odběratele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu, současně uvádíme, že bude po dobu přerušení dodávky vody zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 20. července 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody v Přerově, Kojetínská ulice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 20.07.2021 bude prováděna oprava poruchy na veřejné části vodovodní přípojky v Přerově v ulici Kojetínská a bez dodávky vody bude po dobu odstranění vzniklé poruchy nemovitost č.p. 11.
S ohledem na plynulost dopravy v městě Přerově bude oprava poruchy prováděna z veřejného prostranství, chodníku vhodnou technikou.

V případě komplikací a nutnosti využití jízdního pruhu bude oprava poruchy přesunuta na odpolední hodiny v době mimo dopravní špičky ve městě. O této změně budeme včas informovat odbor dopravy.

Pověření pracovníci provozu vodovodů v průběhu dnešního dne informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.
Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

- Pracovník PV zodpovědný za odstávku a uvedení vodovodu zpět do provozu je – zástup za mistra PVP I. p. Janík Stanislav, mobil 602 582 691

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 12. července 2021

Oznámení havárie na svodu DN300 - Rokytnice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují svým odběratelům, že dne 12.07.2021 bude přerušena dodávka vody v západní části obce Rokytnice z důvodu poruchy na přívodním řadu DN300 viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá od 9:30 do 13:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu pro veřejnou potřebu, současně uvádíme, že po dobu odstávky bude přistavena malá cisterna před objektem MŠ.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 9. července 2021

Porucha na přívodním řadu VDJ Čekyně - Brodek u Přerova

Sdělujeme Vám, že dnes 9.7.2021 bude od 14:00 do 17:00 probíhat oprava poruchy na přívodním řadu VDJ Čekyně – Brodek u Přerova. Po dobu opravy poruchy nebude přerušeno zásobování příslušných obcí, dojde pouze ke snížení tlaku ve vodovodním systému. Po opravě poruchy bude vodárenský systém uveden do stavu před poruchou. Současně upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, se změnou způsobu zásobování a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 8. července 2021

Změna způsobu zásobování z důvodu stavby - Čekyně - Brodek u Přerova, náhrada přívodního řadu DN 300

Sdělujeme Vám, že v následujících měsících (od července do listopadu) bude probíhat realizace stavba „Čekyně - Brodek u Přerova, náhrada přívodního řadu DN 300“, která bude ukončena koncem října 2021. Během stavby vodovodu v úseku od obce Lukové po obec Rokytnici, bude tento úsek vodovodu plánovaně odstaven mimo provoz a zásobování rozsáhlé lokality bude prováděno náhradním řešením, které eliminuje počet odstávek a omezení dodávky pitné vody odběratelům. Odstávka je plánována pouze jedna a její termín bude včas upřesněn na základě probíhajících prací. S ohledem na bezproblémové zásobování rozsáhlé lokality Vás žádáme s naší společností konzultovat plánované mimořádné odběry (kropení hřiště, napouštění bazénů i u RD, závody SDH, odběr pro závlahy atd.) a současně žádáme o omezení nárazových odběrů pro potřeby SDH, zemědělství a obecních pracovníků. Dále uvádíme, že v případě požáru a nadměrných odběrech s tím souvisejících může dojít k situaci, že ve vodovodu nebude dostatečný tlak. V případě výskytu těchto nepředvídatelných událostí v dodávce vody kontaktujte centrální dispečink VaK Přerov, 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 8. července 2021

Oznámení porucha na vodovodu AC DN100 Buk před č.p. 48

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 08.07.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Buk z důvodu poruchy na vodovodním řadu AC DN100 viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 13:00. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu nebo přistavené cisterny.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 8. července 2021

Oznámení - přerušení dodávky pitné vody v obci Milotice nad Bečvou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 08.07.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Milotice nad Bečvou viz přiložená situace. Předmětná odstávka souvisí s realizací stavby vodovodu jejíž investorem je obec Milotice nad Bečvou, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením rozvodného řadu a s provedením napojení nového vodovodního řadu. Přerušení dodávky pitné vody bude v době od 8:00 do 14:00 hodin.

Společnost Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. žádá odběratele, aby si zajistili zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky a současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky pitné vody bude přistavena cisterna s pitnou vodou před mateřskou školkou, kde si mohou odběratelé zajistit potřebné zásoby vody pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 1. července 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody ulice Kramářova v Přerově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují vše svým odběratelům, že dne 1.7.2021 bude přerušena dodávka vody v ulici Kramářova od 8:00 do 13:00. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „I/55 PŘEROV – PRŮTAH CENTREM, 1. ETAPA – SO 325 Úprava vodovodu DN160 – km 0,422“, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením rozvodného řadu a s provedením trvalých opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací. Pověření pracovníci informovali odběratele příslušných objektů o přerušení dodávky vody vložením oznámení do schránek.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu, současně uvádíme, že bude po dobu přerušení dodávky vody zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 30. června 2021

Oznámení porucha na vodovodu AC DN100 Buk před č.p. 48

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 30.06.2021 je přerušena dodávka vody v části obce Buk z důvodu poruchy na vodovodním řadu AC DN100 viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 13:00. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu nebo přistavené cisterny.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 29. června 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 29.06.2021 v části obce Želatovice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují vše svým odběratelům, že dne 29.06.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Želatovice dle přiložené situace. Přerušení dodávky bude krátkodobé mezi 8:00 až 10:00 Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „STAVEBNÍ ÚPRAVY VODOVODU ŽELATOVICE“, kde budou realizovány práce související s odstavením rozvodného řadu a s provedením dočasných opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací. Pověření pracovníci informují odběratele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu, současně uvádíme, že bude po dobu přerušení dodávky vody zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 29. června 2021

Přerušení dodávky pitné vody dne 29.6.2021 od 8,00 do 12,30 hodin v místní části Skoky a Staměřice z důvodu čistění vodojemu Staměřice

Oznamujeme Vám, že dne 29.6.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v místních částech Skoky a Staměřice z důvodu čistění vodojemu Staměřice. Předpokládaná doba odstávky je naplánovaná od 8.00 – do 12.30 hodin. Žádáme odběratele, aby se na tento den dostatečně předzásobili pitnou vodou. Náhradní zásobování bude zajištěno cisternou z pracoviště PVH II přistavené u objektu mateřské školky ve Staměřicích a cisternou z PVP I. umístěnou na parkovišti před pohostinstvím U Jana ve Skokách.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro čištění vodojemu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 24. června 2021

Oznámení krátkodobém přerušení dodávky vody v části obce Lobodice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 24.06.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Lobodice viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Stavební úpravy vodovodu Lobodice“, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením vodovodního řadu a s provedením dočasných opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 a 11:00.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky, současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z cisterny, které bude umístěna na předmětné ulici.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z předmětné cisterny. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 21. června 2021

Oznámení havárie vodovodu AC DN100 v Přerově, ul. Bezručova

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 21.06.2021 je přerušena dodávka vody v Přerově v části ulice Bezručova z důvodů poruchy na vodovodu AC DN100 a bez dodávky vody budou po dobu odstranění vzniklé poruchy nemovitosti od křižovatky s ulicí Sadová po park Michalov. Předpokládaná odstávka bude do 14:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů v průběhu dnešního dne informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě Přerově. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 07. června 2021

Oznámení o odkalování Ostravského oblastního vodovodu - SmVaK, obce Bělotín, Kunčice, Lučice, Nejdek, Polom

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že ve dnech 7. až 10. 06.2021 a ve dnech 11. a 12.06.2021 bude probíhat odkalování Ostravského oblastního vodovodu, které může způsobí pokles tlaku ve vodovodním přivaděči OOV a mohou vést ke krátkodobému zhoršení kvality dodávané vody.

Odkalování přivaděčů bude probíhat v odpoledních, nočních a případně ranních hodinách. Předmětné snížení tlaku by nemělo mít zásadní vliv na tlakové poměry ve vodovodní síti v obci Bělotín a jejich místních částech Kunčice, Lučice, Nejdek a v obci Polom. Ve výjimečném případě mohou odběratelé pozorovat snížení tlaku u výše položených nemovitostí. Dodávka vody do uvedených obcí nebude po dobu odkalování OOV přerušena.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 02. června 2021

Oznámení - havárie na vodovodním řadu PVC DN100, Dobrčice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 02.06.2021 bude přerušena dodávka vody v celé obci Dobrčice z důvodů poruchy na vodovodním řadu PVC DN100 u č.p. 1. Předpokládané přerušení dodávky vody bude krátkodobé mezi 8:00 až 10:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území města Hranice.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 28. května 2021

Oznámení poruchy a proplachu sítě Černotín

Oznamujeme Vám, že v nočních hodinách došlo k poruše na technologickém zařízení ve VDJ Černotín. V současné době pracovníci provozu vodovodů řeší opravu předmětného zařízení a uvedení vodárenské soustavy do původního stavu. Zásobování vodou bude v této době prováděno mimo akumulaci vodojemu Černotín. Protože během opravy bude tento odstaven mimo provoz a zásobování obce bude prováděno náhradním řešením, může dojít při mimořádných odběrech ke krátkodobému snížení tlaku v rozvodné síti případně ke zhoršení fyzikálních vlastností pitné vody. S ohledem na bezproblémové zásobování obce Vás žádáme s naší společností konzultovat mimořádné odběry (kropení hřiště, napouštění bazénů i u RD, závody SDH, odběr pro závlahy, odběr zemědělská produkce atd.) a současně žádáme minimalizovat nárazové odběry pro potřeby soutěží SDH, zemědělství a obecních pracovníků.

Dále uvádíme, že bude v odpoledních hodinách prováděn na koncových větvích řízený proplach vodovodní sítě v obci Černotín. Za vzniklé potíže v zásobování se omlouváme a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vzniklé poruchy. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 27. května 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 27.05.2020 v ulici Pod Bílým kamenem, Hranice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 27.05.2021 bude v době od 08:00 do 11:00 přerušena dodávka vody v části města Hranice, ulice Pod Bílým kamenem viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „HRANCIE – OPRAVA VODOVODU UL. POD BÍLÝ KAMENEM“, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením vodovodního řadu a s provedením dočasných opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací.

Pověření pracovníci provozu vodovodů v průběhu dnešního dne informovali odběratele příslušných objektů o přerušení dodávky vody vložením oznámení do schránek. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu, současně uvádíme, že bude po dobu přerušení dodávky vody zajištěna provizorní dodávka vody z cisterny umístěné v předmětné ulici.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 25. května 2021

Oznámení krátkodobém přerušení dodávky vody v části obce Lobodice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že zítra 25.05.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Lobodice viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Stavební úpravy vodovodu Lobodice“, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením vodovodního řadu a s provedením dočasných opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací. Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 12:00.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky, současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z cisterny, které bude umístěna na předmětné ulici. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z předmětné cisterny.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19. května 2021

Oznámení přerušení dodávky vody Kojetín ul. Padlých hrdinů

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 19.05.2021 bude přerušena dodávka vody v části města Kojetín, bez dodávky vody bude část ulice Padlých hrdinů z důvodu odstavení vodovodních přípojek v prostoru bývalých červených domků, které jsou v havarijním stavu a brání tak v pokračování demoličních prací. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 až 10:00 a bude trvat cca 1 hodinu. Pověření pracovníci VaK v průběhu dnešního dne roznesou informační lístky do schránek dotčených nemovitostí.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro bezpečný provoz vodovodů. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19. května 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 19.05.2021 v části obce Želatovice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují vše svým odběratelům, že dne 19.05.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Želatovice dle přiložené situace. Přerušení dodávky bude od 8:00 do 13:00 Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „STAVEBNÍ ÚPRAVY VODOVODU ŽELATOVICE“, kde budou realizovány práce související s odstavením přívodního řadu a s provedením TRVALÝCH opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací. Pověření pracovníci informují odběratele příslušných objektů o přerušení dodávky vody vložením oznámení do schránek.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu, současně uvádíme, že bude po dobu přerušení dodávky vody zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny, která bude přistavena před MŠ.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 18. května 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 18.5.2021 v obci Měrovice nad Hanou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují vše svým odběratelům, že dne 18.05.2021 bude v době od 9,00 do 11,00 hodin přerušena cca na 1 hodinu dodávka vody v části obce Měrovice nad Hanou (ulice k objektu ČOV) viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „VÝSTAVBA MÍSTNÍ KOMUNIKACE A INŽENÝRSKÝCH SÍTÍ V OBCI MĚROVICE N. HANOU - KOMUNIKACE“, kde je nezbytné řešit kolizi s výškovým umístěním hydrantu. Budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením rozvodného řadu a s provedením trvalých opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů. Žádáme odběratele o zajištění potřebné zásoby vody pro překonání odstávky z vodovodu, současně byly napojené nemovitosti informování v průběhu včerejšího dne zástupcem obce.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 18. května 2021

Oznámení přerušení dodávky vody Kojetín ul. Křenovská, Popůvky, Křenovice, Kovalovice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 18.05.2021 bude přerušena dodávka vody pro obec Křenovice, část města Kojetína (ulice Křenovská, část ulice nám . Svobody (č.p. 402, 2025, 643, 560, 441, 400, 565, 424, 1307, 84, 961, obřadní síň)) a místní části Popůvky a Kovalovice z důvodu odstavení vodovodní přípojky pro bývalý objekt SOU Kojetín, která je v havarijním stavu a brání tak v pokračování demoličních prací. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá od 8:30 do 10:00.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro bezpečný provoz vodovodů. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 14. května 2021

Oznámení o přerušení snížení tlaku a přerušení dodávky vody ATS Zábešní Lhota

Na základě oznámení společnosti ČEZ bude přerušena dodávka elektrické energie pro automatickou tlakovou stanici v Zábešní Lhotě. Z tohoto důvodu bude přerušena dodávka pitné vody dne 14.5.2021 od 7:30 do 18:00 hodin a to pouze v HTP zásobovanou touto stanicí. Doporučujeme odběratelům pod tlakem ATS o zajištění si zásoby vody v objemu potřebném pro překročení odstávky současně uvádíme, že v níže položených nemovitostech zásobovaných z ATS, mohou mít odběratele nižší tlak ve vnitřním vodovodu.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 10-15. května 2021

Oznámení o výluce na Ostravském oblastním vodovodu - SmVaK, obce Bělotín, Kunčice, Lučice, Nejdek, Polom

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že ve dnech 10. až 13. 05.2021 a ve dnech 14. a 15.05.2021 bude probíhat odkalování Ostravského oblastního vodovodu, které může způsobí pokles tlaku ve vodovodním přivaděči OOV a krátkodobé zhoršení kvality dodávané vody. Odkalování přivaděčů bude probíhat v odpoledních, nočních a případně ranních hodinách. Předmětné snížení tlaku by nemělo mít zásadní vliv na tlakové poměry ve vodovodní síti v obci Bělotín a jejich místních částech Kunčice, Lučice, Nejdek a v obci Polom. Ve výjimečném případě mohou odběratelé pozorovat snížení tlaku u výše položených nemovitostí. Dodávka vody do uvedených obcí nebude po dobu odkalování OOV přerušena.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 13. května 2021

Oznámení porucha na vodovodu LT DN100 Potštát ul. Olomoucká

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 13.05.2021 bude přerušena dodávka vody v části města Potštát z důvodu poruchy na vodovodním řadu LT DN100. Bez dodávky vody budou po dobu odstranění poruchy nemovitosti na ulicích Olomoucká, Oderská, Hranická a Půtova viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá od 8:00 do 13:00. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu nebo přistavené cisterny.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 11. května 2021

Oznámení přerušení dodávky pitné vody v místní části Skoky

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 11.05.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v místní části Skoky. Předmětná odstávka souvisí s realizací stavby vodovodu jejíž investorm je obec Dolní Újezd, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením rozvodného řadu a s provedením napojení nového vodovodního řadu. Přerušení dodávky pitné vody bude v době od 8:00 do 12:00 hodin.

Společnost Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. žádá odběratele, aby si zajistili zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky a současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky pitné vody bude přistavena cisterna s pitnou vodou na parkovišti před pohostinstvím U Jana, kde si mohou odběratelé zajistit potřebné zásoby vody pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 6. května 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 6.5.2021 v obce Opatovice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují vše svým odběratelům náhradní termín odstávky, která proběhne dne 6.5.2021, kdy bude přerušena dodávka vody v části obce Opatovice (ulice Záhorská) v době od 8:00 do 15:00 viz přiložená situace Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „MOST EV.Č. 4381-1, OPATOVICE, Přeložka vodovodu DN100 - TLT“, kde budou realizovány práce související s provedením trvalého přepojení vodovodního potrubí. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu, současně uvádíme, že bude po dobu přerušení dodávky vody zajištěna provizorní dodávka vody z cisterny, která bude přistavena u mateřské školy.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 5. května 2021

Oznámení havárie na přívodním vodovodním řadu OC DN150 pro obec Troubky

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 05.05.2021 bude přerušena dodávka vody v celé obci Troubky a obci Zářičí – Plučisko z důvodu opravy poruchy na přívodním řadu do obce OC DN150. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době od 9:30 do 12:00. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky, současně uvádíme, že bude přistavena cisterna MAN u základní školy a malá cisterna na ulici Kozlovská.

Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Troubky.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 5. května 2021

Oznámení havárie na vodovodu PE DN80 v části obce Tupec

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 05.05.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Tupec z důvodu poruchy na vodovodním řadu PE DN80 viz situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:30 až 12:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů včera informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu současně uvádíme, že bude přistavena cisterna s pitnou vodou.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 4. května 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 04.05.2021 v obci Líšná z důvodu poruchy

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 04.05.2021 bude přerušena dodávka vody v obci Líšná z důvodů poruchy na odbočení z vodovodního řadu PVC DN100. Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 12:00. Pověření pracovníci informují odběratele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu, současně bude u školky přistavena cisterna.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Líšná. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 30. dubna 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN150 v Přerově ul. Seifertova

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 30.04.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově v části ulice Seifertova z důvodů poruchy na odbočení na vodovodu LT DN150 viz situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 a 11:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 21. dubna 2021

Oznámení o krátkodobém přerušení dodávky pitné vody z důvodů havárie na vodovodním řadu PVC DN90 v obci Kokory

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 21.04.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Kokory z důvodů poruchy na vodovodním řadu PVC DN80. Bez dodávky vody bude po dobu odstranění poruchy nemovitosti č.. 403, 322, 39 211 a 78 viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 9:00 a 11:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Kokor.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 14. dubna 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody ve Vinarech, nemovitosti zásobené z ATS

Na základě oznámení společnosti ČEZ bude přerušena dodávka elektrické energie pro automatickou stanici ve Vinarech. Z tohoto důvodu bude přerušena dodávka pitné vody dne 14.4.2020 od 7:30 do 19:00 hodin a to pouze v lokalitách zásobovaných touto stanicí, jedná se o ulice Mezilesí I., část ulice Vinařská a Mezilesí II. Doporučujeme odběratelům zásobených z ATS o zajištění si zásoby vody v objemu potřebném pro překročení odstávky. Současně uvádíme, že v níže položených nemovitostech zásobovaných z ATS, mohou mít odběratele nižší tlak ve vnitřním vodovodu.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 14. dubna 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody v Čekyni, pod automatickou stanicí Pod Lípami, Na Červenici a Zámecká

Na základě oznámení společnosti ČEZ bude přerušena dodávka elektrické energie pro automatické stanice v Čekyni – ATS Pod Lípami, Na Červenici a na Zámecké ulici. Z tohoto důvodu bude přerušena dodávka pitné vody dne 14.4.2020 od 7:30 do 19:00 hodin a to pouze v lokalitách zásobovaných těmito stanicemi, jedná se o ulice Vinohrádky, Na Červenici, Zámecká, Nad Úvozem, Štěpnice. Doporučujeme odběratelům za ATS o zajištění si zásoby vody v objemu potřebném pro překročení odstávky. Současně uvádíme, že v níže položených nemovitostech zásobovaných z ATS, mohou mít odběratele nižší tlak ve vnitřním vodovodu.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 13. dubna 2021

Oznámení havárie vodovod AC DN100 Lobodice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 13.04.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Lobodice viz přiložená situace z důvodu poruchy na hydrantu umístěném na vodovodním řadu AC DN100. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:30 a 11:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů v průběhu dne informují obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 13. dubna 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 13.04.2021 v Lipníku nad Bečvou ul. Tyršova

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují vše svým odběratelům, že dne 13.04.2021 bude přerušena dodávka vody v části ulice Tyršova v Lipníku nad Bečvou dle přiložené situace (jedná se o západní část ulice). Přerušení dodávky bude od 8:00 do 12:00.

Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Infrastruktura lokality Chmelnice v Lipníku nad Bečvou – SO 102a VODOVOD “, kde budou realizovány práce související s napojením nového vodovodu na stávající vodovod v ulici Tyršova a s provedením TRVALÝCH opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací. Pověření pracovníci informují odběratele příslušných objektů o přerušení dodávky vody vložením oznámení do schránek.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu, současně uvádíme, že bude po dobu přerušení dodávky vody zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny, která bude přistavena před rodinnými domy č.p. 27,25. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech.

Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 12. dubna 2021

Oznámení havárie na vodovodním přivaděči LT DN 200, město Tovačov a místní část Annín, obec Lobodice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že v pondělí dne 12.4.2021 bude přerušena dodávka pitné vody do obcí Tovačov, Tovačov – Annín a Lobodice z důvodu poruchy na přívodním vodovodním řadu LT DN 200. Předpokládané omezení dodávky pitné vody po dobu odstranění poruchy bude v době od 8:00 do 13:00.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu přívodního vodovodního řadu.

Současně k poruše upřesňujeme umístění cisteren s pitnou vodou:

Kontejner – DPS Tovačov – kuchyně

MAN, pojízdná cisterna bude se pohybovat po daných stanovištích vždy v daném časovém úseku:

 • 7:30 – 8:20 – Základní škola Tovačov
 • 8:30 – 8:50 – Annín - u kapličky
 • 9:00 – 9:30 – Lobodice nádraží
 • 9:35 – 10:00 – Lobodice obecní úřad
 • 10:10 – 10:40 – Základní škola Tovačov
 • 10:45 – 11:05 – Annín - u kapličky
 • 11:15 – 11:45 – Lobodice nádraží
 • 11:50 – 12:20 – Lobodice obecní úřad
 • 12:30 – 13:20 – Základní škola Tovačov
 • 13:25 – 13:45 – Annín - u kapličky
 • 13:55 – 14:25 – Lobodice nádraží
 • 14:30 – 15:00 – Lobodice obecní úřad

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky pitné vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík


Přerov 30. března 2021

Oznámení havárie na vodovodním řadu PVC DN100 místní část Drahotuše Zahradní před č.p. 511

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 30.03.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Drahotuše z důvodu poruchy na vodovodním řadu PVC DN100. Bez dodávky vody budou po dobu odstranění poruchy nemovitost v ulici Zahradní. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 a 12:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů informovali v průběhu včerejšího dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody roznosem oznámení do schránek.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 29. března 2021

Oznámení havárie na vodovodu PVC DN100 na ulici Bědachov, Vlkoš

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 29.03.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Vlkoš, jedná se o ulice Bochořská, Kyselovská a Troubecká z důvodu poruchy na odbočení u vodovodního řadu PVC DN150. Bez dodávky vody budou po dobu odstranění poruchy nemovitostí viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v čase mezi 8:00 a 12:00.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky současně bude po dobu odstávky zajištěno náhradní zásobování z cisterny přistavené u č.p. 1 . Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 26. března 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN100 v Přerově ul. Sokolů

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 26.03.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově v části ulice Sokolů z důvodů poruchy na vodovodu LT DN100 viz situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá od 10:30 do 12:30 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 26. března 2021

Oznámení havárie vodovod LT DN150 Kojetín, na ulici Padlých Hrdinů

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují svým odběratelům, že dne 26.03.2021 bude přerušena dodávka vody pro nemovitosti v části ulice Padlých hrdinů v Kojetíně z důvodu poruchy na vodovodním řadu LT DN150 viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 9:00 a 13:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů v průběhu dne informují obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky, Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 25. března 2021

Oznámení přerušení dodávky pitné vody v Přerově, ulici Lipnická

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují vše svým odběratelům, že dne 25.03.2021 bude v době od 8,00 do 15,00 přerušena dodávka vody v městě Přerově a to v ulici Lipnická dle přiložené situace.
Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „/55 MÚK s ČD Přerov – Předmostí“ a stavebních objektů přeložek vodovodů, kde budou realizovány práce související s trvalým propojením přeložek vodovodů a stávajících vodovodních řadů. Předmětnou stavbu realizuje společnost Montáže inženýrských sítí spol. s r.o. Protivanov.
Pověření pracovníci informují odběratele příslušných objektů o přerušení dodávky vody vložením oznámení do schránek.

Společnost Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. žádá odběratele, aby si zajistili zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky a současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky pitné vody bude přistavena cisterna s pitnou vodou  u parkoviště Lidl a kontejner na parkovišti u Emosu. Zde si mohou odběratelé zajistit potřebné zásoby vody pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech.

Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 25. března 2021

Oznámení o výluce na Ostravském oblastním vodovodu - SmVaK, obce Bělotín, Kunčice, Lučice, Nejdek, Polom

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 25.03.2021 bude probíhat od 7:00 do 21:00 výluka na Ostravském oblastním vodovodu, která způsobí pokles tlaku ve vodovodním přivaděči OOV. Předmětné snížení tlaku by nemělo mít zásadní vliv na tlakové poměry ve vodovodní síti v obci Bělotín a jejich místních částech Kunčice, Lučice, Nejdek a v obci Polom. Ve výjimečném případě mohou odběratelé pozorovat snížení tlaku u výše položených nemovitostí. Dodávka vody do uvedených obcí nebude přerušena.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 24. března 2021

Oznámení - havárie na vodovodním řadu PE DN100 v obci Troubky

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 24.03.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Troubky jedná se o ulice Za Vahou, Příčná, Kozlovská z důvodu havárie na vodovodním řadu PE DN100. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době od 8:00 do 12:30. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují během dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Troubky.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 23. března 2021

Oznámení o snížení tlaku a přerušení dodávky vody ATS Lišná

Na základě oznámení společnosti ČEZ bude dne 6.4.2021 od 7:30 do 15:00 hodin přerušena dodávka elektrické energie pro automatickou tlakovou stanici v Lišné. Z tohoto důvodu bude v částí obce snížen tlak a u výše položených nemovitostí bude přerušena dodávka pitné vody. Doporučujeme odběratelům o zajištění si zásoby vody v objemu potřebném pro překročení odstávky současně uvádíme, že v níže položených nemovitostech zásobovaných z ATS, mohou mít odběratele nižší tlak ve vnitřním vodovodu.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 18. března 2021

Oznámení o krátkodobém přerušení dodávky pitné vody z důvodů havárie na vodovodním řadu PE DN150 v obci Troubky

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 18.03.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Troubky z důvodu havárie na vodovodním řadu PE DN 150. K přerušení dodávky vody dojde v ulici Vrbí (viz přiložená situace). Předpokládaná doba odstávky bude v době mezi 9:00 až 13:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů informovali během včerejšího dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Troubky.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 18. března 2021

Oznámení přerušení dodávky pitné vody v části obce Dolní Újezd

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 18.03.2021 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Dolní Újezd viz přiložená situace. Předmětná odstávka souvisí s realizací stavby vodovodu jejíž investorm je obec Dolní Újezd, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením rozvodného řadu a s provedením napojení nového vodovodního řadu. Přerušení dodávky pitné vody bude v době od 8:00 do 12:00 hodin.

Společnost Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. žádá odběratele, aby si zajistili zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky a současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky pitné vody bude přistavena malá cisterna s pitnou vodou před č.p. 163, kde si mohou odběratelé zajistit potřebné zásoby vody pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech.

Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 18. března 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN 125 v Přerově ul. Velká Dlážka

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 18.03.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově v části ulice Velká Dlážka z důvodu poruchy na vodovodu LT DN 125 (viz situace). Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 12:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů budou informovat obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka pitné vody z malé cisterny, která bude umístěná před domem Velká Dlážka 27. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík


Přerov 17. března 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN 125 v Přerově ul. Velká Dlážka

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 17.03.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově v části ulice Velká Dlážka z důvodu poruchy na vodovodu LT DN 125 (viz situace). Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 12:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů budou informovat obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka pitné vody z malé cisterny, která bude umístěná před domem Velká Dlážka 27.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík


Přerov 17. března 2021

Oznámení - havárie vodovodu PVC DN 100 v Lipníku nad Bečvou ul. Na Zelince

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 17.3.2021 bude přerušena dodávka vody v části města Lipník nad Bečvou a bez dodávky vody budou nemovitosti v části ulice Na Zelince (viz přiložená situace) z důvodů havárie na vodovodním řadu PVC DN 100. Předpokládaná odstávka bude v době od 9:00 do 10:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů budou informovat obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území města Lipník nad Bečvou.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík


Přerov 16. března 2021

Oznámení havárie na vodovodním řadu PVC DN100 v obci Troubky

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 16.03.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Troubky jedná se o ulice Sadová a část ulice Dědina z důvodu havárie na vodovodním řadu PVC DN100. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době mezi 9:30 až 12:30. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují během dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Troubky. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 12. března 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN250 v Přerově ul. Kozlovská

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 12.03.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově v části ulice Kozlovská z důvodů poruchy na vodovodu LT DN250 viz situace.
Předpokládaná odstávka bude do 14:00 hodin.
Pověření pracovníci provozu vodovodů informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne vylepením oznámení na vchody nebo vhozením do schránek.
Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny a kontejnerové cisterny, které budou s ohledem na nízké noční teploty umístěné v průběhu zítřejšího rána na ulici Kozlovská a Pod Valy.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 11. března 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN250 v Přerově ul. Kozlovská

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 11.03.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově v části ulice Kozlovská z důvodů poruchy na vodovodu LT DN250. Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 12:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu včerejšího dne. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny umístěné v dvorní části.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 10. března 2021

Oznámení - havárie na vodovodním řadu PVC DN100 v obci Troubky

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 10.03.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Troubky, jedná se o ulici Vlkošská z důvodu havárie na vodovodním řadu PVC DN100. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době mezi 9:30 až 11:30. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují během dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Troubky.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 10. března 2021

Oznámení krátkodobém přerušení dodávky vody Lobodice - Cvrčov

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že zítra dne 10.03.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Lobodice viz přiložená situace. K přerušení dojde z důvodu výstavby kanalizace, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením vodovodního řadu a s provedením dočasných opatření pro zásobení obyvatel po dobu dalších stavebních prací. Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 12:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů v průběhu dne informují obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky, současně uvádíme, že po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z cisterny, které bude umístěna na předmětné ulici. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z předmětné cisterny. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 9. března 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN300 v Přerově ul. Lipnická

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 09.03.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově na ulici Lipnická z důvodů poruchy na vodovodu LT DN300. Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 13:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny umístěné na parkovišti u Lidlu.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 8. března 2021

Oznámení - havárie na vodovodním řadu LT DN80, Hranice U Splavu

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 08.03.2021 bude přerušena dodávka vody v Hranicích na ulici U Splavu a Valcha viz přiložená situace z důvodů opravy havárie na vodovodním řadu LT DN80. Předpokládaná odstávka bude 8:00 do 13:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů informovali během dnešního dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území v dané části města.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 5. března 2021

Oznámení o havárii na vodovodním řadu PVC DN150 v obci Brodku u Přerova

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 05.03.2021 bude přerušena dodávka vody v částí městyse Brodek u Přerova z důvodu poruchy na vodovodním řadu PVC DN150. Bez dodávky vody bude po dobu odstranění poruchy v městysu Brodek ulice Komenského, Nerudova a část ulice Majetínská viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době od 9:30 do 11:00.

Pověření pracovníci provozu vodovodů informují v průběhu dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území městyse.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 4. března 2021

Oznámení o havárii na vodovodním řadu PVC DN100 v obci Brodku u Přerova

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 04.03.2021 bude přerušena dodávka vody v částí městyse Brodek u Přerova z důvodu poruchy na vodovodním řadu PVC DN100. Bez dodávky vody bude po dobu odstranění poruchy v městysu Brodek ulice Komenského a Nerudova viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době od 8:00 do 12:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují v průběhu dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území městyse. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 2. března 2021

Oznámení - havárie vodovodu PVC DN/0 v Hluzově před č.p. 10

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 02.03.2021 bude přerušena dodávka vody v místní části Hluzov z důvodů havárie na vodovodním řadu PVC DN80. Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 13:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu, současně uvádíme, že v případě vhodných klimatických podmínek bude přistavena malá cisterna.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 1. března 2021

Oznámení havárie vodovodu LT DN300 v Přerově ul. Kočíře

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 01.03.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově na ulici Kočíře a v místních částech Lýsky a Vinary z důvodů poruchy na vodovodu LT DN300. Předpokládaná odstávka bude od 9:00 do 14:00 hodin.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny umístěné v Lýskách na parkovišti v ulici Dědina a z cisterny DAF umístěné ve Vinarech v křižovatce ulic Doubí, U Zahradnictví a Vinařská. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 1. března 2021

Oznámení havárie vodovodu LT DN200 v Lipníku nad Bečvou ul. Osecká

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 1.3.2021 bude přerušena dodávka vody v části města Lipník nad Bečvou a bez dodávky vody budou nemovitosti v části ulice Osecká (viz přiložená situace) z důvodů havárie na vodovodním řadu LT DN200. Předpokládaná odstávka bude do 13:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů informovali během včerejšího dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky současně bude před č.p. 1492 přistavena malá mobilní cisterna. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území města Lipník nad Bečvou.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 25. února 2021

Oznámení o přerušení snížení tlaku a přerušení dodávky vody ATS Zábešní Lhota

Na základě oznámení společnosti ČEZ bude přerušena dodávka elektrické energie pro automatickou tlakovou stanici v Zábešní Lhotě. Z tohoto důvodu bude přerušena dodávka pitné vody dne 25.2.2021 od 7:30 do 15:30 hodin a to pouze v HTP zásobovanou touto stanicí. Doporučujeme odběratelům pod tlakem ATS o zajištění si zásoby vody v objemu potřebném pro překročení odstávky současně uvádíme, že v níže položených nemovitostech zásobovaných z ATS, mohou mít odběratele nižší tlak ve vnitřním vodovodu.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 25. února 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 25.02.2021 Kozlovice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují vše svým odběratelům, že dne 25.02.2021 bude v době od 8,00 do 12,30 přerušena dodávka vody v části obce Kozlovice a to v ulicích Tučínská, Květná a Lány dle přiložené situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „PRODLOUŽENÍ VODOVODNÍHO ŘADU PRO VÝSTAVBU 1RD“, kde budou realizovány práce související s krátkodobým odstavením vodovodního řadu. Předmětnou stavbu realizuje společnost Všeobecná stavební s.r.o.,

Pověření pracovníci informují odběratele příslušných objektů o přerušení dodávky vody vložením oznámení do schránek. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu, současně uvádíme, že v případě vhodných klimatických podmínek bude po dobu přerušení dodávky vody zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech.

Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 24. února 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN 200 v Předmostí ul. Milady Horákové

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 24.02.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově – Předmostí v části ulice Milady Horákové z důvodů poruchy na vodovodu LT DN200. Bez dodávky vody budou po dobu odstranění vzniklé poruchy nemovitosti viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude do 13:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. V místě bez dodávky pitné vody bude přistavena cisterna s pitnou vodou.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík


Přerov 23. února 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 23.02.2021 Hromůvka, Hranice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 23.02.2021 bude v době od 08:00 do 13:00 přerušena dodávka vody v části města Hranice, sídliště Hromůvka z důvodů havárie na vodovodním řadu AC DN200. Bez dodávky vody budou krátkodobě po dobu odstranění poruchy nemovitosti na sídlišti Hromůvka. Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 12:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky v předstihu z vodovodu pro veřejnou potřebu. Současně uvádíme, že bude po dobu přerušení dodávky vody zajištěna provizorní dodávka vody z cisterny. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území.

Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 23. února 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN100 v Přerově ul. Velká Dlážka

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 23.02.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově v části ulice Velká Dlážka z důvodů poruchy na vodovodu LT DN100. Bez dodávky vody budou po dobu odstranění vzniklé poruchy nemovitosti č.p. 527/6/ a 542/4. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá od 8:00 do 12:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 23. února 2021

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 23.02.2021 v části městyse Brodek nad Bečvou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 17.02.2021 bude krátkodobě přerušena dodávka vody v části obce Brodek u Přerova v ulici Tovární, z důvodů napojení nového vodovodu jehož investorem je městys, rozsah je uveden v přiložené situaci. Předpokládané přerušení dodávky vody bude krátkodobé mezi 9:00 až 13:00 hodinou. Pověření pracovníci provozu informují odběratele příslušných objektů o přerušení dodávky vody vhození letáku do schránek.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky, v případě vhodných klimatických podmínek bude umístěna cisterna nad domem č.p. 210 kde si mohou odběratelé zajistit potřebné zásoby vody pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19. února 2021

Oznámení - havárie vodovodu AC DN100 Želatovicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 19.02.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Želatovice a bez vody budou nemovitosti viz přiložená situace z důvodů havárie na vodovodním řadu AC DN100. Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 12:00. Pověření pracovníci informují odběratele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu, Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Želatovice.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19. února 2021

Oznámení havárie vodovod LT DN80 Kojetín, na ulici Sadová

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují svým odběratelům, že dne 19.02.2021 bude přerušena dodávka vody pro nemovitosti v ulici Sadová v Kojetíně z důvodu poruchy na vodovodním řadu LT DN80. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá do 12:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů v průběhu včerejšího dne informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody letáky do schránek.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 18. února 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN100 v Lipníku nad Bečvou ul. Osecká

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 18.2.2021 bude přerušena dodávka vody v části města Lipník nad Bečvou a bez dodávky vody budou nemovitosti v části ulice mezi ulicemi Jiráskova a Neffeva z důvodů havárie na vodovodním řadu LT DN100. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 12:15 až 16:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území města Lipník nad Bečvou.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 18. února 2021

Oznámení o havárie na vodovodním řadu LT DN100 v obci Stará Ves

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 18.02.2021 bude krátkodobě přerušena dodávka vody v části obce Stará Ves, z důvodů opravy poruchy na rozvodném vodovodním řadu LT DN100. Předpokládané přerušení dodávky vody bude krátkodobé mezi 9:45 až 13:00 hodinou. Pověření pracovníci informují odběratele příslušných objektů o přerušení dodávky vody pochůzkou. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti v obci.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 18. února 2021

Oznámení - havárie vodovodu AC DN100 v Přerově, ul. Bezručova

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 18.02.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově v části ulice Bezručova z důvodů poruchy na vodovodu AC DN100 a bez dodávky vody budou po dobu odstranění vzniklé poruchy nemovitosti od křižovatky s ulicí Sadová po park Michalov. Předpokládaná odstávka bude do 12:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů v průběhu včerejšího dne informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu současně uvádíme, že v případě vhodných klimatických podmínek bude po dobu přerušení dodávky vody zajištěna provizorní dodávka vody z malé cisterny umístěné ornitologické stanice.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě Přerově. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 17. února 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN100 v Přerově, ul. Interbrigadistů

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 17.02.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově v části ulice Interbrigadistů z důvodů poruchy na vodovodu LT DN100 a bez dodávky vody budou po dobu odstranění vzniklé poruchy nemovitosti viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude od 8:30 do 12:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů v průběhu dnešního dne informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu současně uvádíme, že v případě vhodných klimatických podmínek bude po dobu přerušení dodávky vody zajištěna provizorní dodávka vody z cisterny DAF umístěné před č.p. 717/1 . Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě Přerově. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 12. února 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN100 v Přerově, ul. Křivá

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 12.02.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově v celé ulici Křívá a v ulici Lužní z důvodů poruchy na vodovodu LT DN100 a bez dodávky vody budou po dobu odstranění vzniklé poruchy nemovitosti v předmětných ulicích. Předpokládaná odstávka bude do 12:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů již v průběhu včerejšího dne informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti ve městě Přerově.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 11. února 2021

Oznámení - havárie vodovodu LT DN80 v Lipníku nad Bečvou ul. Tyršova

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 11.2.2021 bude přerušena dodávka vody v části města Lipník nad Bečvou a bez dodávky vody budou po krátkou dobu nemovitosti v části ulice Tyršova a Blahoslavova viz přiložená situace z důvodů havárie na vodovodním řadu LT DN80. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 9:00 až 13:00.

Pověření pracovníci provozu vodovodů informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území města Lipník nad Bečvou.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 11. února 2021

Oznámení havárie na vodovodním řadu PVC DN200 - přiváděcí řad

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 11.02.2021 bude přerušena dodávka vody v obci Majetín z důvodu havárie na vodovodním přívodním řadu PVC DN200. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:30 do 13:00. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Současně uvádím, že po dobu odstávky bude po dohodě se starostkou obce přistavena malá cisterna v garáži před obecním úřadem na ulici Lipová. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z předmětné cisterny po dobu odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 8. února 2021

Oznámení havárie na vodovodním řadu LT DN100 Skoky

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 08.02.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Skoky z důvodu poruchy na vodovodním řadu LT DN100 viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:30 až 12:00. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu. S ohledem ke klimatickým podmínkám nelze zajistit náhradní zásobování z cisterny.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 4. února 2021

Oznámení havárie na vodovodním přivaděči AZC DN250 pro město Tovačov, obce Lobodice a Polkovice a místní část Annín

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 04.02.2021 dojde ke snížení tlaku ve vodovodním systéme, případně bude krátkodobě přerušena dodávka vody do obcí a jejich místní části Tovačov, Tovačov – Annín, Polkovice a Lobodice z důvodů poruchy na přívodním vodovodním řadu AC DN 250. Předpokládané omezení dodávky vody po dobu odstranění poruchy bude v časovém rozsahu od 12:20 do 13:30.
O předmětné odstávce byly okamžitě od zjištění telefonicky a elektronicky informování obecní a městské úřady.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


 

Přerov 28. ledna 2021

Oznámení havárie na vodovodním řadu PE DN80 v obci Troubky

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují odběratelům, že dne 28.01.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Troubky, jedná se o ulice Vrbí III a Vrbí II., z důvodu havárie na vodovodním řadu PE DN80. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době mezi 7:30 až 10:30. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují během dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území obce Troubky.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 27. ledna 2021

Oznámení - havárie na vodovodním řadu PE DN80, Nejdek

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 27.01.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Nejdek č.p. 25 viz přiložená situace z důvodů havárie na vodovodním řadu PE DN80. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 a 12:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů v průběhu dne informují vlastníky napojených nemovitostí o přerušení dodávky vody, současně žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu pro překonání odstávky

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území v dané části obce.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 27. ledna 2021

Oznámení o krátkodobém přerušení dodávky pitné vody z důvodů havárie na vodovodním řadu PVC DN100 v obci Brodku u Přerova

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 27.1.2021 bude přerušena dodávka vody v částí městyse Brodek u Přerova z důvodu poruchy na vodovodním řadu PVC DN100. Bez dodávky vody bude po dobu odstranění poruchy v městysu Brodek ulice Tyršova, Čechova, Švermova, Družstevní a ulice Tylova viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době od 11:00 do 11:30. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují v průběhu dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti i v sousedních ulicích a mohou mít vliv i na rozsáhlejší území městyse.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 26. ledna 2021

Oznámení přerušení dodávky vody PVC DN100, Osek nad Bečvou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 26.01.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Osek nad Bečvou z důvodů opravy poruchy na vodovodu PVC DN100 v lokalitě Chabrov viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 a 12:00 hodinou.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu. V případě vhodných klimatických podmínek bude přistavena cisterna s pitnou vodu. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti v obci.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 26. ledna 2021

Oznámení havárie vodovodu LT DN 200 v Přerově Na Hrázi.

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 26.1.2021 bude přerušena dodávka vody v Přerově v části ulice Na Hrázi z důvodu havárie na vodovodu LT DN 200. Předpokládaná odstávka bude do 12:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu.

Současně uvádí, že bude přistavena k areálu Technických služeb města Přerova malá cisterna. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky pitné vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na vodovodní síti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu.

Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 22. ledna 2021

Oznámení havárie vodovodu LT DN100 v Lipníku nad Bečvou, ul. nár. Hrdinů

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 22.1.2021 bude přerušena dodávka vody v části města Lipník nad Bečvou a bez dodávky vody budou po krátkou dobu nemovitosti v části ulice Národních hrdinů viz přiložená situace z důvodů havárie na vodovodním řadu LT DN100. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 9:00 až 12:00.
Pověření pracovníci provozu vodovodů informují obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.
Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů. Současně žádám pracovníky obecního úřadu o vyhlášení tohoto opatření v místě obvyklým způsobem.

Pracovník VaK Přerov, a.s. provozu vodovodů zodpovědný za obnovení dodávky vody – mistr PVH II. p. Pelíšek Bohumil, mobil 602 584 339, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 22. ledna 2021

Oznámení havárie na vodovodním řadu PVC DN100 místní část Drahotuše, Nábřežní před č.p.298 a ul. Lipnická 44

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 22.01.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Drahotuše z důvodu poruchy na vodovodním řadu LT DN150. Bez dodávky vody budou po dobu odstranění poruchy nemovitosti v části obce Drahotuše a celá místní část Rybáře dle přiložené situace. Předpokládaná odstávka bude od 8:00 do 13:00.
Pověření pracovníci provozu vodovodů informují v průběhu dnešního dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.
Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu. Po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z cisterny, která bude umístěná před MŠ a bude zajíždět i do místní části Rybáře. Zde si mohou odběratelé zajistit potřebné zásoby vody pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů. Současně žádám pracovníky obecního úřadu o vyhlášení tohoto opatření v místě obvyklým způsobem.

Pracovník VaK Přerov, a.s. provozu vodovodů zodpovědný za obnovení dodávky vody – mistr PVH II. p. Pelíšek Bohumil, mobil 602 584 339, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 22. ledna 2021

Oznámení havárie vodovodu LT DN80 v Kojetíně, na ulici 6. května
u RD č.p. 575

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují svým odběratelům, že dne 22.01.2021 bude přerušena dodávka vody pro nemovitosti v části ulice 6. května (č.p.522, 278, 1388, 602, 601, 707) v Kojetíně z důvodu poruchy na vodovodním řadu LT DN80. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:00 a 11:00 hodinou.
Pověření pracovníci provozu vodovodů v průběhu dne informují obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody.
Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů. Současně žádám pracovníky obecního úřadu o vyhlášení tohoto opatření v místě obvyklým způsobem.

Pracovník VaK Přerov, a.s. provozu vodovodů zodpovědný za obnovení dodávky vody – mistr PVP II. p. Výstřela Rostislav, mobil 602 584 341, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 21. ledna 2021

Oznámení  o krátkodobém přerušení dodávky pitné vody v obci Brodku u Přerova  z důvodu havárie přívodního řadu PVC DN100

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 21.1.2021 bude přerušena dodávka vody v částí městyse Brodek u Přerova z důvodu poruchy na vodovodním řadu PVC DN100. Bez dodávky vody bude po dobu odstranění poruchy v městysu Brodek ulice Tyršova, Čechova, Švermova, Družstevní a ulice Tylova viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době od 9:30 do 11:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují v průběhu dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů. Současně žádám pracovníky obecního úřadu o vyhlášení tohoto opatření v místě obvyklým způsobem.

Pracovník VaK Přerov, a.s. provozu vodovodů zodpovědný za obnovení dodávky vody – mistr PVP II. p. Výstřela Rostislav, mobil 602 584 341, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 21. ledna 2021

Oznámení havárie přívodního řadu PVC DN150

oznamujeme všem svým odběratelům, že od 20.1. cca 22:00 do 21.1. cca 13:00 bude přerušena dodávka vody v obcích Měrovice nad Hanou, Stříbrnice, Vitčice a Vrchoslavice z důvodu havárie na přívodním řadu PVC DN150 před obcí Měrovice nad Hanou. Po dobu přerušení dodávky vody byly odběratele informováni o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka vody z kontejnerových cisteren umístěných v jednotlivých obcích na vytipovaných místech, kde si mohou odběratelé zajistit potřebné zásoby vody pro překonání odstávky. Níže uvedený seznam míst bude případně upřesněn se starosty jednotlivých obcí.

Měrovice nad Hanou – kontejner z provozu dopravy k hasičské zbrojnici
Stříbrnicemalá cisterna
Vitčice
– bude zajíždět malá cisterna ze Stříbrnic u kapličky
Vrchoslavice - kontejner z provozu dopravy u kostela

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript... Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů. Současně žádám o vyvěšení informace na stránkách naší společnosti oddělením IT a pracovníky obecního úřadu o vyhlášení tohoto opatření v místě obvyklým způsobem.

Cisterny na pitnou vodu budou rozmístěny viz výše.
Pracovník VaK Přerov, a.s. provozu vodovodů zodpovědný za obnovení dodávky vody – mistr PVP II. p. Výstřela Rostislav, mobil 602 584 341, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


**

Přerov 20. ledna 2021

Oznámení havárie vodovod LT DN80 Kojetín, na ulici 6. května u RD č.p. 1047

Z důvodu poruchy na přívodním řadu pro obce Měrovice, Stříbrnice, Vrchoslavice a Vitčice se oprava této  havárie viz níže odsouvá na zítřejší den 22.1.2021. Děkujeme za pochopení.

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují svým odběratelům, že dne 21.01.2021 bude přerušena dodávka vody pro nemovitosti v části ulice 6. května (č.p.1047, 1046, 1045, 1044 a DPS) v Kojetíně z důvodu poruchy na vodovodním řadu LT DN80. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:30 a 13:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů v průběhu dne informovali obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. V případě vhodných klimatických podmínek bude přistavena cisterna.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19. ledna 2021

Oznámení - havárie na vodovodním řadu LT DN100 Skoky

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 19.01.2021 bude přerušena dodávka vody v části obce Skoky z důvodu poruchy na vodovodním řadu LT DN100 viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:30 až 12:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů budou informovat v průběhu včerejšího dne obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody a zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody v dostatečném množství z vodovodu. S ohledem ke klimatickým podmínkám nelze zajistit náhradní zásobování z cisterny. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 11. ledna. 2021

Oznámení havárie vodovodu LT DN 200 v Přerově v Tovačovské ul.

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 11.1.2021 je přerušena dodávka vody v Přerově v části ulice Tovačovská z důvodu havárie na vodovodu LT DN 200. Předpokládaná odstávka bude do 12:00 hodin. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky pitné vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na vodovodní síti.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík


Přerov 28. prosince 2020

Oznámení poruchy na vodovodu DN 100 v obci Staměřice před domem č.p. 49

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 29.12.2020 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Staměřice z důvodu odstraňování havárie na vodovodním řadu LT DN 100. Bez dodávky vody budou, po dobu odstraňování poruchy, nemovitosti v přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá v době od 9:00 do 12:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů budou informovat obyvatele uvedených nemovitostí o přerušení dodávky vody.

Žádáme odběratele o zajištění si zásoby vody z vodovodní sítě v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky pitné vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík


Přerov 23. prosince 2020

RE: Oznámení - havárie vodovodu LT DN80 v Přerově ul. Zahradní

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že dne 23.12.2020 bude přerušena dodávka vody v Přerově v části ulici Zahradní z důvodů poruchy na vodovodu LT DN80, bez dodávky vody budou po dobu odstranění vzniklé poruchy nemovitosti nacházející se na ulici Zahradní viz přiložená situace. Předpokládaná odstávka bude krátkodobá mezi 8:30 až 12:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů informují obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti, které se mohou projevit na síti v obci.

Současně se omlouváme za způsobené potíže a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Jiří Pavlík
vedoucí provozu vodovodů