Aktuální provozní informace

bagr

Přerov 1.12.2023

Oznámení - pravidelná údržba trubní sítě v obcích Přestavlky, Stará Ves a Říkovice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 12.12.2023 bude prováděna v době od 8:00 do 12:00 pravidelná údržba redukčních ventilů pro obce Přestavlky, Stará Ves a Říkovice. V důsledku manipulace na vodovodní síti dojde v uvedené době ke změnám tlakových poměrů v trubní síti a ke krátkodobému přerušení dodávky pitné vody. Upozorňujeme na možné zakalení vody ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Omlouváme se za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro údržbu vodovodní sítě. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 1.12.2023

Oznámení - pravidelná údržba trubní sítě v Brodku, Lukové, Majetíně, Citově a Císařově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 11.12.2023 bude prováděna v době od 11:00 do 13:00 pravidelná údržba redukčních ventilů pro obce Brodek, Luková, Majetín, Citov a Císařov. V důsledku manipulace na vodovodní síti dojde v uvedené době ke změnám tlakových poměrů v trubní síti a ke krátkodobému přerušení dodávky pitné vody. Upozorňujeme na možné zakalení vody ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Omlouváme se za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro údržbu vodovodní sítě. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 1.12.2023

Oznámení - pravidelná údržba trubní sítě v Rokytnici

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 11.12.2023 bude prováděna v době od 8:00 do 10:30 pravidelná údržba redukčních ventilů pro obec Rokytnice. V důsledku manipulace na vodovodní síti dojde v uvedené době ke změnám tlakových poměrů v trubní síti a ke krátkodobému přerušení dodávky pitné vody. Upozorňujeme na možné zakalení vody ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Omlouváme se za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro údržbu vodovodní sítě. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 1.12.2023

Oznámení o přerušení dodávky vody v Lazníčkách

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 15.12.2023 bude přerušena dodávka pitné vody v obci Lazníčky v době od 8:00 do 16:00. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací prací souvisejících se stavbou nového vodovodu v obci. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 30.11.2023

Oznámení - pravidelná údržba trubní sítě v Oplocanech

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 8.12.2023 bude prováděna v době od 9:00 do 11:00 pravidelná údržba redukčního ventilu pro obec Oplocany. V důsledku manipulace na vodovodní síti dojde v uvedené době ke změnám tlakových poměrů v trubní síti a ke krátkodobému přerušení dodávky pitné vody. Upozorňujeme na možné zakalení vody ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Omlouváme se za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro údržbu vodovodní sítě. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 30.11.2023

Oznámení - pravidelná údržba trubní sítě v Tovačově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 8.12.2023 bude prováděna v době od 8:00 do 10:00 pravidelná údržba redukčního ventilu pro město Tovačov. V důsledku manipulace na vodovodní síti dojde v uvedené době ke změnám tlakových poměrů v trubní síti a ke krátkodobému přerušení dodávky pitné vody. Upozorňujeme na možné zakalení vody ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Omlouváme se za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro údržbu vodovodní sítě. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 30.11.2023

Odstávka vody Dluhonice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 14.12.2023 v době od 8:00 do 16:00 bude přerušena dodávka vody v Dluhonicích v souvislosti s realizací přeložky vodovodu SO 363 v úseku dálnice D1 0136 Přerov-Říkovice. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. V případě vhodných klimatických podmínek bude po dobu odstávky náhradní zásobování pitnou vodou zajištěno mobilními cisternami. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 30.11.2023

Havárie Tovačov

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 30.11.2023 bude přerušena dodávka vody v Tovačově, v části Denisovy ulice z důvodu opravy havárie na vodovodním potrubí. Předpokládaná odstávka bude v době od 9:00 do 14:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 29.11.2023

Oznámení - pravidelná údržba trubní sítě v obcích Jezernice a Osek nad Bečvou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 7.12.2023 bude prováděna v době od 9:00 do 12:00 pravidelná údržba redukčních ventilů na trubní síti v obcích Jezernice a Osek nad Bečvou. V důsledku manipulace na vodovodní síti dojde v uvedené době ke změnám tlakových poměrů v trubní síti a ke krátkodobému přerušení dodávky pitné vody v Jezernici, Oseku nad Bečvou a Oldřichově. Upozorňujeme na možné zakalení vody ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Omlouváme se za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro údržbu vodovodní sítě. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 29.11.2023

Oznámení - přerušení dodávky vody v obci Drahotuše, Slavíč a Rybáře

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 7.12.2023 bude prováděna v době od 8:00 do 10:00 pravidelná údržba redukčního ventilu na trubní síti v obci Drahotuše. V důsledku manipulace na vodovodní síti dojde v uvedené době ke změnám tlakových poměrů v trubní síti a ke krátkodobému přerušení dodávky pitné vody v obcích Drahotuše, Slavíč a Rybáře. Upozorňujeme na možné zakalení vody ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Omlouváme se za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro údržbu vodovodní sítě. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 29.11.2023

Oznámení - pravidelná údržba trubní sítě v obcích Býškovice, Dolní Nětčice a Rakov.

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 6.12.2023 bude prováděna v době od 8:00 do 12:00 pravidelná údržba redukčních ventilů na trubní síti v obcích Býškovice, Dolní Nětčice a Rakov. V důsledku manipulace na vodovodní síti dojde v uvedené době ke změnám tlakových poměrů v trubní síti a ke krátkodobému přerušení dodávky pitné vody v uvedených obcích. Upozorňujeme na možné zakalení vody ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Omlouváme se za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro údržbu vodovodní sítě. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 28.11.2023

Havárie Henčlov

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 29.11.2023 bude přerušena dodávka vody v Henčlově z důvodu opravy havárie na přiváděcím řadu do obce. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 14:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 28.11.2023

Oznámení - odstávka vody v Citově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 28.11.2023 bude přerušena dodávka vody v Citově (přiložená situace) z důvodu opravy havárie vodovodu. Předpokládané přerušení dodávky vody bude v době od 9:00 do 11:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Pro náhradní zásobování bude před obecním úřadem bude přistavena mobilní cisterna s pitnou vodou. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v dané oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 23.11.2023

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 8.12.2022 v Staré Vsi

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 8.12.2023 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Stará Ves (viz přiložená situace) v době od 8:00 do 12:00. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby prodloužení vodovodu v obci Stará Ves, kde budou realizovány práce související s výstavbou nového vodovodu. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 23.11.2023

Oznámení - havárie vodovodu v Hranicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 23.11.2023 bude provedena odstávka vody v Hranicích, na Tř. 1.máje a Nám. 8. května, z důvodu havárie na vodovodním potrubí (viz. přiložená situace). Předpokládané přerušení dodávky vody bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Pro náhradní zásobování je přistavena cisterna s pitnou vodou. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 22.11.2023

Oznámení - havárie vodovodu Přerov

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 22.11.2023 bude přerušeno zásobování pitnou vodou v ulici Dvořákova v Přerově z důvodu opravy havárie na vodovodu (viz. přiložená situace). Předpokládaná doba odstávky od 8:00 do 12:00 hodin. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu a v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 3.11.2023

Oznámení - odstávka vodovodu v Přerově - ulice Gen. Fajtla a Hvězdná

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 16.11.2023 bude přerušena dodávka vody v Přerově, v ulici Gen. Fajtla a Hvězdná, z důvodu přeložky vodovodu“. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 14:00 hodin. Pro náhradní zásobování budou přistaveny mobilní cisterny s pitnou vodou. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 3.11.2023

Oznámení - odstávka vodovodu v Kozlovicích - ulice Na Vrbovcích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 15.11.2023 bude přerušena dodávka vody v Kozlovicích, v ulici Na Vrbovcích, z důvodu výstavby nového vodovodu v lokalitě „Losy“. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 14:00 hodin. Pro náhradní zásobování bude přistavena mobilní cisterna s pitnou vodou. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 3.11.2023

Přeložka dálnice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že koncem listopadu se budou realizovat úpravy trubní sítě v souvislosti s přeložkou dálnice. Bližší informace naleznete ZDE.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 1.11.2023

Oznámení - havárie vodovodu Hranice V - Rybáře

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 1.11.2023 byla provedena odstávka vody v Rybářích z důvodu havárie na vodovodním potrubí. Předpokládaná odstávka bude do 13:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů již informovali obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 25.10.2023

Oznámení - odstávka Křenovice, Popůvky a Kovalovice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 7.11.2023 bude přerušena dodávka pitné vody v obcích Křenovice, Popůvky a Kovalovice v době od 8:00 do 12:00. Přerušení dodávky vody souvisí se stavbou vodovodu v obci Křenovice, kde budou realizovány práce na přiváděcím potrubí pro obce Křenovice, Popůvky a Kovalovice. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu a z přistavených cisteren. Cisterny budou přistaveny v Křenovicích u Základní a Mateřské školy č.p.4 a před Odborným učilištěm č.p.8. a na odpočívkách u dálnice. Náhradní zásobování Popůvek a Kovalovic bude zajištěno mobilní cisternou. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 24.10.2023

Oznámení odběratelům - Přerušení dodávky pitné vody

Vážení odběratelé, v návaznosti na probíhající práce při výstavbě nového vodovodu v obci Lučice Vám oznamujeme odstávku vodárenského zařízení a dodávky pitné vody z důvodu napojení nového VDV. Dodávka vody bude přerušena ve středu dne 1.11.2023 v době od 8:00 - 12:00 hod. Náhradní zásobování bude zajištěno cisternou v dotčené lokalitě v obci Lučice. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech.


Přerov 17.10.2023

Oznámení přerušení dodávky vody Kojetín - havárie vodovodu na ulicI Svatopluka Čecha

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 17.10.2023 bude přerušena dodávka vody v ulici Svatopluka Čecha (viz. příloha) z důvodu provádění opravy havárie vodovodu. Přerušení dodávky vody bude v době od 8:00 do 12:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Pro náhradní zásobování bude přistavena cisterna s pitnou vodou. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro bezpečný provoz vodovodů. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 13.10.2023

Oznámení - havárie vodovodu v Přerově - Purkyňova ulice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 13.10.2023 bude přerušena dodávka vody v Přerově v části Purkyňovy ulice z důvodu opravy havárie na vodovodu. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době do 12:00 hodin. Pro náhradní zásobování byla přistavena mobilní cisterna s pitnou vodou. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 13.10.2023

Oznámení - havárie vodovodu Penčice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 13.10.2023 bude přerušeno zásobování pitnou vodou v části obce Penčice z důvodu opravy havárie na vodovodu (viz. přiložená situace). Odstávka bude v době od 8:00 do 11:00 hodin. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu a v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 12.10.2023

Oznámení - havárie na vodovodu v Hranicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 12.10.2023 bude provedena odstávka vody v Hranicích, v ulicích Hviezdoslavova, Máchova, Erbenova a Vrchlického, z důvodu havárie na vodovodním potrubí v Máchově ulici (viz. přiložená situace). Po odstavení potrubí bude provedeno opatření na vodovodní síti, které zajistí zásobování oblasti nad havarovaným úsekem. Předpokládané přerušení dodávky vody bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 06.10.2023

Odstávka vodovodu v Milenově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 20.10.2023 bude prováděna oprava havárie vodovodu PVC DN 100 v obci Milenov (viz přiložená situace). Předpokládaná odstávka bude v době od 7:00 do 14:00 hodin. Po dobu přerušení dodávky vody bude zajištěna provizorní dodávka pitné vody z mobilní cisterny. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v uvedené oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 06.10.2023

Přerušení dodávky vody v obcích Ústí, Skalička a Kamenec

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že ve čtvrtek dne 19.10.2023 dojde k přerušení dodávky vody do obcí Ústí a Skalička a místní části Kamenec. Po dobu přerušení dodávky vody, v době od 8:00 do 12:00 hodin, bude zajištěna provizorní dodávka pitné vody z mobilních cisteren, které budou umístěny u Základních škol v Ústí a ve Skaličce. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření na vodovodní síti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 27.09.2023

Oznámení - odstávka vody v Troubkách nad Bečvou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 27.9.2023 bude přerušena dodávka vody v Troubkách nad Bečvou v části ulice Dědina (přiložená situace) z důvodu opravy havárie vodovodu. Předpokládané přerušení dodávky vody bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Pro náhradní zásobování bude před obecním úřadem bude přistavena mobilní cisterna s pitnou vodou. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v dané oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jindřich Mrva
výrobně technický náměstek společnosti


Přerov 26.09.2023

Oprava kanalizace v Přerově, na ulici 9. května

Společnost Vodovody a kanalizace Přerov informují o dopravním omezení v křižovatce ulic 9. května a Durychova v Přerově, kde v těchto dnech zahájila výměnu spojné šachty a koncové části uliční stoky směrem do ulice 9. května.
VaK spolu se zhotovitelem stavby předpokládají kompletní ukončení prací a ukončení uzavírky v pátek 6.10.2023. Zmíněné práce jsou součástí rozsáhlých oprav stokové sítě v Přerově. Práce jsou organizovány postupně s ohledem na řadu návazností od udržitelnosti místní a tranzitní dopravy, schopnosti odvedení odpadních vod od všech napojených nemovitostí v průběhu prací, finančních možností, organizace stavenišť až po návaznosti všech přípravných a projekčních prací.

Výsledkem oprav bude dlouhodobě spolehlivá a bezpečná stoková síť v celé oblasti od ulice Ztracená až po Jižní čtvrti I a II. Je zřejmé, že takový rozsah oprav zařízení uloženého ve značných hloubkách pod komunikacemi a veřejnými plochami vyžaduje nemalý pohyb stavební techniky a přesuny materiálů, vyvolávajících řadu nepříjemností a omezení.

Věříme, že se u většiny obyvatelů i organizací setkáme s pochopením našeho přístupu. Zároveň se za všechna nepříjemná omezení zaviněná naší činností omlouváme.

Ing. Jindřich Mrva
výrobně technický náměstek společnosti


Přerov 22.09.2023

Odstávka Tovačov

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 6.10.2023 bude přerušena dodávka vody v Tovačově v ulicích Olomoucká a Sadová z důvodu výstavby vodovodu. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 14:00 hodin. Náhradní zásobování vodou bude zajištěno mobilními cisternami s pitnou vodou, které budou přistaveny v ulici Olomoucká před domem č.p.452 a před čerpací stanicí PHM a v ulici Sadová před domem č.p.434. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 21.09.2023

Oznámení - čištění vodojemu ve Staměřicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 4.10.2023 bude přerušena dodávka pitné vody v obcích Staměřice a Skoky z důvodu plánovaného čištění vodojemu. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Náhradní zásobování pitnou vodou bude zajištěno mobilními cisternami, které budou přistaveny před MŠ ve Staměřících a ve Skocích na parkovišti před Pohostinstvím. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19.09.2023

Oznámení přerušení dodávky pitné vody v obci Hluzov

Vážení odběratelé, v návaznosti na probíhající práce při výstavbě nového vodovodu v obci Hluzov Vám oznamujeme odstávku vodárenského zařízení a dodávky pitné vody z důvodu napojení nového VDV. Dodávka vody bude přerušena v úterý dne 3.10.2023 v době od 8:00 - 12:00 hod. Náhradní zásobování bude zajištěno cisternou v dotčené lokalitě v obci Hluzov – viz. situace a situace. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 05.09.2023

Oznámení - odstávka vody Velká Dlážka Přerov

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 19.9.2023 v době od 8:00 do 16:00 bude přerušena dodávka vody v části ulice Velká Dlážka v Přerově v souvislosti s realizací opravy vodovodu. Při realizaci opravy může dojít ke kolísání tlaku ve vodovodní síti a případně ke krátkodobému přerušení dodávky vody a možnému zbarvení vody v důsledku změny průtoku ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Ovlivněná oblast je uvedena na přiložené situaci. Omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 05.09.2023

Oznámení - odstávka vody Přerov

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 19.9.2023 v době od 8:00 do 12:00 bude přerušena dodávka vody v Lipnické ulici v Přerově v souvislosti s realizací opravy vodovodu. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 01.09.2023

Oznámení - havárie vodovodu v Přerově - Purkyňova ulice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 1.9.2023 byla přerušena dodávka vody v Přerově v části Purkyňovy ulice z důvodu opravy havárie na vodovodu. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době do 12:00 hodin. Pro náhradní zásobování byla přistavena mobilní cisterna s pitnou vodou. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 21.08.2023

Důležité upozornění v Lipníku nad Bečvou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 14.8.2023 bude ukončeno náhradní zásobování pitnou vodou v ulicích Za Vodou a Podhůra v Lipníku nad Bečvou. Voda ve vodovodní síti splňuje požadavky na pitnou vodu podle Vyhlášky 252/2004 Sb. v platném znění.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 18.08.2023

Oznámení - odstávka vody Lověšice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 7.9.2023 v době od 7:00 do 16:00 bude přerušena dodávka vody v Lověšicích v souvislosti s realizací přeložek vodovodu SO 355 v úseku dálnice D1 0136 Přerov-Říkovice. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu odstávky bude náhradní zásobování zajištěno mobilními cisternami s pitnou vodou. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Pracovník zodpovědný za odstávku a uvedení vodovodu zpět do provozu – p. Rostislav Výstřela.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 14.08.2023

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 22.8.2023 v části obce Obědkovice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 22.8.2023 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Obědkovice v době od 8:00 do 11:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Prodloužení veřejného vodovodu Obědkovice“. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky vodovodu. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 11.08.2023

Důležité upozornění - poškození vodovodu v Přerově - Henčlově

Dobrý den, Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 11.8.2023 došlo cizím zaviněním k poškození vodovodu v Henčlově a k přerušení dodávky vody.

Dodávka vody bude obnovena v odpoledních hodinách. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu a v domovních rozvodech v dané oblasti.

Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 07.08.2023

Důležité upozornění - Lipník nad Bečvou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že z důvodu havárie na vodovodu byla přerušena dodávka vody v ulicích Za Vodou a Podhůra v Lipníku nad Bečvou. Po odstranění havárie a následném uvedení vodovodu do provozu nelze používat vodu k pitným účelům do doby, než odebrané kontrolní vzorky vody potvrdí, že voda ve veřejném vodovodu splňuje požadavky na kvalitu pitné vody podle Vyhlášky 252/2004 Sb. v platném znění. Než se situace vyřeší, bude zásobování obyvatel zajištěno cisternami s pitnou vodou. Toto opatření platí do odvolání.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 26.07.2023

Přerušení dodávky pitné vody - Ústí, Skalička

Vážení odběratelé, v návaznosti na probíhající práce při výstavbě “Věžového VDJ Ústí“ Vám oznamujeme mimořádnou odstávku vodárenského zařízení a dodávky pitné vody z důvodu přepojení technologie. Dodávka vody bude přerušena ve čtvrtek dne 3.8.2023 v době od 7:30 - 15:30 hod. Náhradní zásobování bude zajištěno cisternami v obcích Ústí a Skalička. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 26.07.2023

Odstávka vody Tovačov - havárie

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 26.7.2023 bude přerušena dodávka vody v Tovačově z důvodu odstranění havárie na přívodu vody do města. Předpokládané přerušení dodávky vody bude v době od 23:00 do 24:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v dané oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření na vodovodní síti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 14.06.2023

Oznámení - odstávka vody Tovačovská ulice v Přerově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 29.6.2023 v době od 8:00 do 14:00 bude přerušena dodávka vody v části Tovačovské ulice v Přerově v souvislosti s realizací přeložky vodovodu pod dálnicí D1 0136 Přerov-Říkovice. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 14:00 hodin. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu odstávky bude náhradní zásobování zajištěno mobilními cisternami s pitnou vodou přistavenými v areálech firem LEVIOR, s.r.o, Prekona Přerov a BIRGI NOVO, s.r.o. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 01.06.2023

Oznámení - havárie vodovodu Klokočí

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 1.6.2023 bude provedena odstávka vody v Klokočí z důvodu havárie na vodovodu. Předpokládané odstávka bude v době od 8:00 do 11:00 hodin. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 30.05.2023

Oznámení - havárie vodovodu Přerov

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 30.5.2023 došlo k havárii na vodovodní síti a v důsledku toho ke změně zásobování města Přerova pitnou vodou. Upozorňujeme odběratele na možné zbarvení vody spojené se změnou průtoku ve veřejném vodovodu a v domovních rozvodech v některých oblastech Přerova. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 23.05.2023

Oznámení - odstávka vody Dluhonice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 2.6.2023 bude přerušena dodávka vody v části Dluhonic v souvislosti s realizací přeložky vodovodu pod dálnicí D1 0136 Přerov-Říkovice, SO 357. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 14:00 hodin. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. O plánované odstávce již byli obyvatelé připojených nemovitostí informováni. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 18.05.2023

Oznámení - havárie vodovodu v Lipníku nad Bečvou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 18.5.2023 bude omezena dodávka pitné vody v Lipníku nad Bečvou, z důvodu odkalování po odstranění havárie na vodovodu (viz situace). Práce na vodovodu budou probíhat v době od 8:00 do 18:00 hodin. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 18.05.2023

Oznámení - havárie vodovodu v obcích Zábeštní Lhota, Penčice a Čekyně

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 18.5.2023 bude omezeno zásobování pitnou vodou v obcích Zábeštní Lhota, Penčice a Čekyně z důvodu odstranění následků havárie na vodovodu z předchozího dne . Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu a v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 18.05.2023

Oznámení - havárie vodovodu v Přerově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 18.5.2023 bude prováděna oprava havárie vodovodu v Přerově, v ulici Velká Dlážka. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládané přerušení dodávky vody bude do 14:00 hodin. Pro náhradní zásobování pitnou vodou budou přistaveny mobilní cisterny před domy Velká Dlážka 1 a nábřeží Dr. E. Beneše 1. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 17.05.2023

Oznámení - havárie vodovodu v obcích Zábeštní Lhota, Penčice a Čekyně

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 17.5.2023 bude omezeno zásobování pitnou vodou v obcích Zábeštní Lhota, Penčice a Čekyně z důvodu opravy havárie na vodovodu. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu a v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 05.05.2023

Oznámení - havárie na vodovodu v Hranicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 5.5.2023 bude provedena odstávka vody v Hranicích, viz přiložená situace, z důvodu havárie na vodovodním potrubí v Nádražní ulici . Předpokládané odstávka bude v době od 8:00 do 14:00 hodin. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 05.05.2023

Oznámení - havárie vodovodu v Přerově - ulice Trávník

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 5.5.2023 bude provedeno dokončení opravy havárie vodovodu v Přerově, v ulici Trávník. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládané přerušení dodávky vody bude v době od 8:00 do 13:00 hodin. Pro náhradní zásobování pitnou vodou bude přistavena mobilní cisterna před prodejnou TESCO. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 04.05.2023

Oznámení - havárie vodovodu v Přerově - ulice Trávník

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 4.5.2023 bude prováděna oprava havárie vodovodu v Přerově, v ulici Trávník. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládané přerušení dodávky vody bude v době od 9:00 do 11:00 hodin. Pro náhradní zásobování pitnou vodou bude přistavena mobilní cisterna před prodejnou TESCO. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 04.05.2023

Oznámení - havárie na vodovodu v Hranicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 4.5.2023 bude provedena odstávka vody v ulici Struhlovsko v Hranicích, viz přiložená situace, z důvodu havárie na vodovodním potrubí. Předpokládané odstávka bude v době od 8:00 do 14:00 hodin. Náhradní zásobování pitnou vodou je zajištěno mobilní cisternou přistavenou před budovou Základní školy. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 04.05.2023

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 16.5.2023 v části obce Buk a v celé obci Radvanice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 16.5.2023 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Buk a v celé obci Radvanice v době od 8:00 do 14:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Oprava AZC vodovodu v obci Buk – 2.etapa. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu a z mobilních cisteren. V obci Buk bude přistavena cisterna u domu č.p. 88 a v obci Radvanice budou přistaveny mobilní cisterny u firem RETIX a ANDĚL a před domem č.p. 82. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 20.04.2023

Oznámení - odstávka Křenovice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 26.4.2023 bude přerušena dodávka pitné vody v obci Křenovice v době od 8:00 do 14:00. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby vodovodu v obci Křenovice, kde budou realizovány práce na přiváděcím potrubí pro obec. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu a z mobilních cisteren. Cisterny budou přistaveny u Základní a Mateřské školy č.p.4 a před Odborným učilištěm č.p.8. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19.04.2023

Oznámení - odstávka vodovodu v Přerově - Újezdci

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 5.5.2023 bude přerušena dodávka pitné vody v ulicích Hlavní, U Montáže a U Spojů v Přerově – Újezdci v době od 8:00 do 14:00 z důvodu výstavby vodovodu ( viz. přiložená situace ). Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu a v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19.04.2023

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 19.4.2023 v části obce Buk

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že bude, z důvodu opravy havárie na vodovodním přivaděči pro obec Buk, dne 19.4.2023 od 22:00 přerušena dodávka pitné vody v části obce Buk (viz přiložená situace). Předpokládané obnovení dodávky pitné vody bude dne 20.4.2023 v 18:00. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu a z mobilní cisterny, která bude přistavena před domem č.p. 103 u vodní nádrže. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 04.04.2023

Oznámení - oprava havárie vodovodu v Drahotuších

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 4.4.2023 bude provedena odstávka vody v ulici K Nádraží v Drahotuších z důvodu havárie na vodovodním potrubí. Předpokládaná odstávka bude v době od 12:00 do 14:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů již informovali obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 03.04.2023

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 18.4.2023 v části obce Buk a v celé obci Radvanice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 18.4.2023 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Buk a v celé obci Radvanice v době od 8:00 do 14:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Oprava AZC vodovodu v obci Buk – 2.etapa“, kde budou realizovány práce na výtlačném a přiváděcím potrubí pod VDJ Buk. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu a z mobilních cisteren. V obci Buk bude přistavena cisterna u domu č.p. 88 a v obci Radvanice budou přistaveny mobilní cisterny u firem RETIX a ANDĚL a před domem č.p. 82. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 03.04.2023

Oznámení - oprava havárie vodovodu v Drahotuších

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 3.4.2023 bude provedena odstávka vody v ulici K Nádraží v Drahotuších z důvodu havárie na vodovodním potrubí. Předpokládaná odstávka bude v době od 10:00 do 13:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů již informovali obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 01.04.2023

Oznámení o krátkodobém přerušení dodávky pitné vody dne 13.4.2023 v ulici Tovární v Brodku u Přerova, Citově a Císařově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 13.4.2023 bude přerušena dodávka pitné vody v ulici Tovární v Brodku u Přerova a v obcích Citov a Císařov v době od 8:00 do 14:00 z důvodu výstavby vodovodu (viz. přiložená situace). Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Pro náhradní zásobování pitnou vodou budou přistaveny v jednotlivých obcích mobilní cisterny. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu a v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 27.03.2023

Oznámení - odstávka vody Tovačovská ulice v Přerově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 12.4.2023 v době od 8:00 do 14:00 bude přerušena dodávka vody v části Tovačovské ulice v Přerově v souvislosti s realizací přeložky vodovodu pod dálnicí D1 0136 Přerov-Říkovice. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 14:00 hodin. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu odstávky bude náhradní zásobování zajištěno mobilními cisternami s pitnou vodou přistavenými v areálech firem LEVIOR, s.r.o, Prekona Přerov a BIRGI NOVO, s.r.o. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 27.03.2023

Oznámení - odstávka vody v Troubkách nad Bečvou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 27.3.2023 bude přerušena dodávka vody v Troubkách nad Bečvou z důvodu servisních prací na vodovodu. Předpokládané přerušení dodávky vody bude v době od 9:30 do 10:30 hodin.

Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v dané oblasti.

Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření na vodovodní síti.

Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pracovník zodpovědný za odstávku a uvedení vodovodu zpět do provozu - p. Rostislav Výstřela, mobil 602 584 341 

 Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 16.03.2023

Oznámení - havárie vodovodu v Přerově - ulice Palackého

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 16.3.2023 bude přerušena dodávka vody v Přerově v části Palackého ulice z důvodu opravy havárie na vodovodu. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:30 do 10:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 13.03.2023

Oznámení - havárie vodovodu v Předmostí 1. května

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 13.3.2023 bude přerušena dodávka vody v Předmostí na ulicích 1. května, Tylova a v Dluhonicích z důvodu opravy havárie na vodovodu (viz situace). Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 9:00 do 11:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 11.03.2023

Porucha přívodního potrubí z Lipníka nad Bečvou do Jezernice

Z důvodu poruchy přívodního potrubí z Lipníka n.B. do Jezernice je dne 11.3.2023 přerušena dodávka pitné vody v obci Jezernice. Předpokládaná doba odstávky od 6:00 do 20:00 hodin. Po dobu opravy budou zajištěny mobilní cisterny, které budou umístěny před objektem č.p. 215 na dolním konci obce (u tenisových kurtů) a na horním konci obce (křižovatka do obce Podhoří). Za způsobené potíže se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Smičková, Dispečink VaK Přerov a.s.


Přerov 09.03.2023

Oznámení - havárie na vodovodu v Hranicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 9.3.2023 bude v době od 8:30 do 13:00 provedena odstávka vody v ulici Mlýnská z důvodu havárie na vodovodním potrubí, viz přiložená situace. Pověření pracovníci provozu vodovodů budou informovat obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427, nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 08.03.2023

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 21.3.2023 v části obce Buk a v celé obci Radvanice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 21.3.2023 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Buk a v celé obci Radvanice v době od 8:00 do 14:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Oprava AZC vodovodu v obci Buk – 2.etapa“, kde budou realizovány práce na výtlačném a přiváděcím potrubí pod VDJ Buk. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu a z mobilních cisteren. V obci Buk bude přistavena cisterna u domu č.p. 88 a v obci Radvanice budou přistaveny mobilní cisterny u firem RETIX a ANDĚL a před domem č.p. 82. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 08.03.2023

Oznámení havárie vodovodu v obci Veselíčko

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 8.3.2023 bude přerušena krátkodobě dodávka pitné vody v části obce Veselíčko z důvodu opravy havárie na vodovodu v době od 10:00 do 11:00, viz přiložená situace. Odběratelé již byli o odstávce informováni. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 08.03.2023

Havárie Tovačov - Zvolenov

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 8.3.2023 bude přerušena dodávka vody v Tovačově v ulici Zvolenov z důvodu opravy havárie na vodovodu. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 9:00 do 12:00 hodin. Náhradní zásobování vodou bude zajištěno mobilními cisternami s pitnou vodou, které budou přistaveny před bytovými domy č.p.547 a č.p.667. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 02.03.2023

Oznámení - havárie na vodovodu v Hranicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 2.3.2023 bude v době od 10:00 do 11:00 provedena odstávka vody v ulici Mlýnská z důvodu havárie na vodovodním potrubí, viz přiložená situace. Pověření pracovníci provozu vodovodů budou informovat obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427, nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 27.02.2023

Oznámení - havárie vodovodu ve Staré Vsi

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 27.2.2023 bude přerušena dodávka pitné vody ve Staré Vsi z důvodu opravy havárie na vodovodu (viz situace). Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Náhradní zásobování vodou bude zajištěno mobilní cisternou s pitnou vodou, která bude přistavena před Základní školou. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 17.02.2023

Oznámení - havárie vodovodu v Lipníku nad Bečvou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 17.2.2023 bude přerušena dodávka pitné vody v Lipníku nad Bečvou, v ulici Osecká, z důvodu opravy havárie na vodovodu (viz situace). Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Náhradní zásobování vodou bude zajištěno mobilní cisternou s pitnou vodou, která bude přistavena před zdravotním střediskem. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 16.02.2023

Oznámení přerušení dodávky vody Kojetín - havárie vodovodu na ulicI Palackého

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 16.2.2023 bude přerušena dodávka vody v ulici Palackého (viz. příloha) z důvodu provádění opravy havárie vodovodu. Přerušení dodávky vody bude v době od 11:00 do 12:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Pověření pracovníci provozu vodovodů již informovali obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro bezpečný provoz vodovodů. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 13.02.2023

Oznámení - havárie vodovodu ve Staměřicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 13.2.2023 bude přerušena dodávka pitné vody ve Staměřicích z důvodu opravy havárie na vodovodu (viz situace). Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Náhradní zásobování vodou bude zajištěno mobilní cisternou s pitnou vodou, která bude přistavena před MŠ. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 08.02.2023

Oznámení - havárie na vodovodu v Hranicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 8.2.2023 bude v 9:00 provedena odstávka vody v ulici Rezkova z důvodu havárie na vodovodním potrubí, viz přiložená situace. Předpokládané ukončení odstávky bude 8.2.2023 do 14:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů budou informovat obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427, nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 07.02.2023

Oznámení - havárie vodovodu v Předmostí

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 7.2.2023 bude přerušena dodávka vody v Předmostí na ulici Milady Horákové z důvodu opravy havárie na vodovodu (viz situace). Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 07.02.2023

Oznámení - havárie vodovodu v Teplicích nad Bečvou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 7.2.2023 bude přerušena dodávka vody v Teplicích nad Bečvou z důvodu opravy havárie na vodovodu (viz situace). Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 06.02.2023

Oznámení - havárie vodovodu ve Vitčicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 6.2.2023 bude přerušena dodávka vody ve Vitčicích z důvodu opravy havárie na vodovodu  (viz situace). Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 9:00 do 13:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 02.02.2023

Oznámení - havárie vodovodu v Obědkovicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 2.2.2023 bude přerušena dodávka vody v Obědkovicích z důvodu opravy havárie na vodovodu (viz situace). Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu odstávky bude pro náhradní zásobování přistavena mobilní cisterna s pitnou vodovodu. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 25.01.2023

Oznámení přerušení dodávky vody Kojetín - havárie vodovodu na ulicI Stružní

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 25.1.2023 bude přerušena dodávka vody v ulici Stružní (viz. příloha) z důvodu provádění opravy havárie vodovodu. Přerušení dodávky vody bude v době od 8:00 do 14:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Pověření pracovníci provozu vodovodů již informovali obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody. Po dobu odstávky bude pro náhradní zásobování přistavena mobilní cisterna s pitnou vodovodu před domy v ulici Stružní č.p.520 a č.p.1194. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro bezpečný provoz vodovodů. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 24.01.2023

Oznámení přerušení dodávky vody Kojetín - havárie vodovodu v ulici Vyškovská

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 24.1.2023 bude přerušena dodávka vody v ulici Vyškovská (viz. příloha) z důvodu provádění opravy havárie vodovodu. Přerušení dodávky vody bude v době od 08:00 do 14:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Pověření pracovníci provozu vodovodů již informovali obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody. Po dobu odstávky bude pro náhradní zásobování přistavena mobilní cisterna s pitnou vodou. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro bezpečný provoz vodovodů. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 24.01.2023

Oznámení - havárie na vodovodu v Hranicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 23.1.2023 byla provedena odstávka vody v ulici Struhlovsko v Hranicích, viz přiložená situace, z důvodu havárie na vodovodním potrubí. Předpokládané ukončení odstávky bude 24.1.2023 do 14:00 hodin. Náhradní zásobování pitnou vodou je zajištěno mobilními cisternami. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19.01.2023

Oznámení - havárie na vodovodu v Radvanicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dnes 19.1.2023 bude přerušena dodávka vody v části obce Radvanice z důvodu opravy havárie na vodovodu. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů budou informovat obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu odstávky bude pro náhradní zásobování přistavena mobilní cisterna s pitnou vodovodu před firmou Anděl. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 16.01.2023

Oznámení - havárie na vodovodu v Obědkovicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 16.1.2023 bude přerušena dodávka vody v Obědkovicích z důvodu opravy havárie na vodovodu. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů budou informovat obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu odstávky bude pro náhradní zásobování přistavena mobilní cisterna s pitnou vodou na návsi. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 13.01.2023

Oznámení přerušení dodávky vody Kojetín - havárie vodovodu v ulici Nová

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 13.1.2023 bude přerušena dodávka vody v ulici Nová (viz. příloha) z důvodu provádění opravy havárie vodovodu. Přerušení dodávky vody bude v době od 08:00 do 14:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Pověření pracovníci provozu vodovodů již informovali obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody. Po dobu odstávky budou pro náhradní zásobování přistaveny mobilní cisterny s pitnou vodou. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro bezpečný provoz vodovodů. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 11.01.2023

Oznámení přerušení dodávky vody Kojetín - havárie vodovodu na ulicích Tržní náměstí, Mlýnská a Závodí

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 11.1.2023 bude přerušena dodávka vody v části ulice Tržní náměstí a v ulicích Mlýnská a Závodí (viz. příloha) z důvodu provádění opravy havárie vodovodu. Přerušení dodávky vody bude v době od 10:00 do 13:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Pověření pracovníci provozu vodovodů již informovali obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody. Po dobu odstávky budou pro náhradní zásobování přistaveny mobilní cisterny s pitnou vodou před domy v ulicích Mlýnská 281 a Závodí 212. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro bezpečný provoz vodovodů. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 10.01.2023

Oznámení - oprava havárie vodovodu v Drahotuších

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 10.1.2023 bude provedena odstávka vody v ulici V poli v Drahotuších, viz přiložená situace, z důvodu havárie na vodovodním potrubí. Předpokládaná odstávka bude v době od 9:00 do 12:00. Pověření pracovníci provozu vodovodů již informovali obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 10.01.2023

Oznámení opravy havárie vodovodu na ulici Olomoucká, Kojetín

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 10.1.2023 bude prováděna oprava havárie vodovodu v Olomoucké ulici (viz. příloha). Při opravě havárie nedojde k přerušení dodávky vody v uvedené oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 10.01.2023

Oznámení - havárie na vodovodu v Obědkovicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 10.1.2023 bude přerušena dodávka vody v Obědkovicích z důvodu opravy havárie na vodovodu (viz situace). Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Pověření pracovníci provozu vodovodů budou informovat obyvatele příslušných objektů o přerušení dodávky vody v průběhu dnešního dne. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu odstávky bude pro náhradní zásobování přistavena mobilní cisterna s pitnou vodovodu.

Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 09.01.2023

Oznámení přerušení dodávky vody Kojetín - havárie vodovodu na ulicích Stružní a Olomoucká

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 9.1.2023 bude přerušena dodávka vody v části ulice Olomoucká a v ulici Stružní (viz. příloha) z důvodu provádění oprav havárií vodovodu. Předpokládané ukončení přerušení dodávky vody bude do 14:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Pověření pracovníci provozu vodovodů již informovali obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody. Po dobu odstávky bude pro náhradní zásobování přistavena mobilní cisterna s pitnou vodovodu před domem v ulici Stružní č.p.1194. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro bezpečný provoz vodovodů. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 04.01.2023

Oznámení přerušení dodávky vody Kojetín - havárie vodovodu

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 4.1.2023 bude přerušena dodávka vody v části ulice Kroměřížská a v ulicích Ztracená a Blanská z důvodu provádění opravy havárie vodovodu (viz. příloha). Předpokládané přerušení dodávky vody bude v době od 8:00 do 12:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Pověření pracovníci provozu vodovodů již informovali obyvatele nemovitostí dotčených odstávkou vody. Po dobu odstávky bude pro náhradní zásobování přistavena mobilní cisterna s pitnou vodovodu před domem Kroměřížská č.p.120. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro bezpečný provoz vodovodů. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů